ZNAMY DATĘ V EDYCJI BIEGU MIKOŁAJÓW! 3 GRUDNIA (NIEDZIELA) 2017.

Z radością możemy ogłosić – 🎅 Bieg Mikołajów 🎅 największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze - to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 33 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękujemy <3 🎅

Aktualności

V edycja Biegu Mikołajów – 3 grudnia 2017!

1 marca 2017

Mikołaje! Niektórzy z Was są z nami od samego początku  i wiedzą, że zawsze celujemy w pierwszą niedzielę grudnia – tak i będzie w tym roku. 📣 Oficjalnie: V edycja 🎅 #BiegMikołajów 🎅 odbędzie się 3 grudnia 2017 roku!

Mikołaje! Niektórzy z Was są z nami od samego początku  i wiedzą, że zawsze celujemy w pierwszą niedzielę grudnia – tak i będzie w tym roku. 📣 Oficjalnie: V edycja 🎅 #BiegMikołajów 🎅 odbędzie się 3 grudnia 2017 roku! Start godzina 12:00 .
Niebawem poinformujemy o:
🎄 starcie zapisów
🎄 potwierdzeniu lokalizacji
🎄 wspieranych Fundacjach

Do usłyszenia! Ho ho ho! 🎅

Czytaj więcej

4 edycja Biegu Mikołajów, czyli największe, mikołajowe wydarzenie biegowe w Polsce za nami!

7 grudnia 2016

5 miast, ponad 4000 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 33 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 4. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie oraz Zakopanem. 

Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 4 Grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji Biegu Mikołajów. Uczestnicy biegu mieli za sobą potężną motywacje, otrzymaną przez organizatorów wydarzenia – Fundację Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacje LOTTO Milion Marzeń. Postanowili oni za każdy przebiegnięty kilometr, przeznaczyć jedną złotówkę na wybrane w danym mieście cele charytatywne. Beneficjentami biegu zostały takie fundacje jak – Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu, Instytut „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar szpiku” oraz Drużyna Szpiku w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Zakopanem oraz Fundacja Hospicyjna w Sopocie.

 

Tradycyjnie już, uczestnicy biegu mieli do przebiegnięcia dystans około 10 kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie biegi były zorganizowane na przepięknych zamkniętych terenach. W Warszawie Mikołaje pobiegli po ośnieżonej trasie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, wrocławskich biegaczy na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaskoczyła słoneczna, zimowa aura, która była wręcz idealna do biegania. Poznańscy biegacze skupili się wokół poznańskiej Malty, mikołaje z Trójmiasta pokonywali kolejne kilometry na sopockim Hipodromie, natomiast bieg na Podhalu rozegrany został od centrum miasta po trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu. Organizatorzy zapewnili również odpowiednią rozgrzewkę, która została poprowadzone przez najlepszych, polskich lekkoatletów, takich jak Rafał Omelko, Lidia Chojecka-Leandro czy Grzegorz Sudoł, którzy zadbali o jak najlepsze przygotowanie uczestników do biegu.

Tegoroczna edycja biegu była pod wieloma względami wyjątkowa. „IV edycja Biegu Mikołajów za nami. Z radością mogę ogłosić – Bieg Mikołajów największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 33 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękuję” –  powiedział Marcin Glądała, prezes Fundacji „Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego, organizatora wydarzenia.

Po raz drugi, wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Sportu zorganizowano Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego rywalizowały pociechy od 10 do 16 roku życia na dwóch dystansach – 1500m oraz 2500m. Udział ponad 500 uczestników pozwolił na jeszcze większe wsparcie potrzebujących, a jednocześnie ponownie pokazał, jak dużo szczęścia i radości może dać sport w życiu najmłodszych. To naprawdę niesamowite przeżycie zobaczyć ponad młodych biegaczy, którzy wystartowali w zawodach głównie z myślą o swoich potrzebujących rówieśnikach – powiedział Jan Krypa, przedstawiciel Fundacji LOTTO Milion Marzeń, współorganizatora Biegu.

Mikołajowa atmosfera towarzysząca biegowi, przyciągnęła na wydarzenie nie tylko zawodowych i amatorskich biegaczy. Na trasie, jak i obok niej można było spotkać mnóstwo osób, dla których w tym dniu nie był najważniejszy czas na mecie, tylko chęć pomocy potrzebującym. Aktywizujemy także świadomość i potrzebę do działań dobroczynnych. Oprócz wsparcia finansowego, które wybiegaliśmy dla dzieci na trasach pięciu miast, dokonamy także wymiany okien w jednej z Klinik Centrum Zdrowia Dziecka. Cel zostanie zrealizowany dzięki współpracy Biegu Mikołajów z firmą Dom Development. Bieg Mikołajów nie kończy się na mecie! – powiedział ponownie Marcin Glądała. Ważny był również wkład osób oraz firm, dla których nie był to pierwszy Bieg Mikołajów. Wśród nich mogliśmy znaleźć sportowców, którzy prowadzili rozgrzewki. Spikerów, takich jak Conrado Moreno czy Andrzej Gliniak, którzy rokrocznie z ogromną chęcią włączają się do akcji oraz sponsorów, pod postacią firmy Henryk Kania, która po raz drugi przyłączyła się do Partnerstwa w biegu oraz wsparcia strefy gastronomicznej.

Partnerami Biegu Mikołajów były: Henryk Kania, Drink Food, Tatra Holding, KAPS (sponsor nagród) oraz i-Sport.

Patron Honorowy: Ambasada Finlandii w Polsce

Mikołaje, dziękujemy że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej

Wyniki Biegu Mikołajów 2016

4 grudnia 2016

Już są! Jeszcze ciepłe wyniki Biegu Mikołajów w 5 miastach! Zapraszamy do odnajdywania się na listach. 🙂

 

Wrocław – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-wroclaw/

Warszawa – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-warszawa/

Poznań – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-poznan/

Sopot – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-sopot/

Zakopane –

Bieg Mikołajów – TUTAJ

Bieg Dzieci 1500m – TUTAJ

Bieg Dzieci 2500m – TUTAJ

Restauracja Secretariat odpowiedzialna za catering podczas biegu!

2 grudnia 2016
Część z Was być może zauważyła informację o tym, gdzie będziecie mogli odebrać pakiety startowe. Odbierzecie je w restauracji Secretariat – restaurant & events, która jednocześnie pomaga nam w zakresie cateringu podczas Biegu Mikołajów.
 
Restauracja Secretariat mieści się w zabytkowym budynku dawnych trybun znanego na całym świecie sopockiego Hipodromu.
Przeszklone, eleganckie wnętrze z niepowtarzalnym widokiem na parkur jest w stanie przyjąć 55-ciu gości. Latem również dostępny jest ogródek z dodatkowymi 40-stoma miejscami.
Dla gości, którym zależy na bardziej prywatnym spotkaniu przygotowaliśmy salę kameralną do 8 osób na półpiętrze lokalu.
Na I piętrze restauracji znajduje się wyjątkowa, przeszklona sala konferencyjna z audytorium na 50 osób i dodatkowymi stolikami dla 20 osób oraz pełnym wyposażeniem w rzutnik, ekran, nagłośnienie.
Ale to nie wszystko!
Secretariat posiada również salę eventową przeznaczoną na imprezy firmowe jak i prywatne do 100 osób.
Czytaj więcej

Godziny otwarcia biur zawodów

1 grudnia 2016

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia biur zawodów:

❄️Warszawa❄️:
(Tor Służewiec, Trybuna II – Nowa Trybuna – wjazd brama od ulicy Puławskiej) – Sobota 3 grudnia 2016 – godz. 12:00-18:00,
Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

❄️Poznań❄️:
(Restauracja Sygnatura) – Sobota 3 grudnia 2016 – godz. 12:00-18:00, Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

❄️Wrocław❄️:
(Tor Partynice, Okrąglak) – Sobota, 3.12.2016 godz 14:00-18:00 Niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30.

❄️Sopot❄️:
(Hipodrom Sopot, wjazd od ulicy POLNEJ, restauracja Secretariat) Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.

❄️Zakopane❄️:
(COS Zakopane, Tor Lodowy) – Niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

Odbiór pakietu startowego przez inną osobę

28 listopada 2016

Mikołaje!

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość odbioru pakietu startowego przez inną osobę, śpieszymy z odpowiedzią. Jest to jak najbardziej możliwe. Prosimy tylko o przygotowanie upoważnienia, którego wzór znajdziecie tutaj – http://bit.ly/Upowaznienie

Do zobaczenia na torze!

Konkurs na najlepsze przebranie

25 listopada 2016
Pora ogłosić tradycyjny już konkurs na najlepsze przebranie podczas Biegu Mikołajów. Zeszłoroczny zwycięzca podniósł poprzeczkę na niesamowity wręcz poziom!
 
Nagroda w konkursie? Wręcz bajkowa! Ambasada Finladii w Polsce, Patron Honorowy Biegu Mikołajów ufundowała dla zwycięzcy konkursu na przebranie zestaw ceramiki bardzo znanej fińskiej firmy Arabia, które przeniosą przyszłego zwycięzce w zaczarowany świat Doliny Muminków! <3
 
Wystarczy, że od 4 do 10 Grudnia na maila media@biegmikolajow.org wyślecie swoje zdjęcie w przebraniu z Biegu Mikołajów. W tytule maila wpiszcie „Konkurs na przebranie + miasto biegu”. Zwycięzce ogłosimy do 13 Grudnia!
 
Regulamin – http://bit.ly/2fMlfCi

Ceramiczna miseczka sprawdzi się idealnie jako miseczka na płatki śniadaniowe, jogurt lub twarożek, a dostępność innych naczyń oraz figurek z kolekcji pozwoli stworzyć wyjątkowo bajkową zastawę, będącą jednocześnie dekoracją jadalni czy kuchni.

Kubki z kolekcji Moomin marki Arabia Finland przeniosą zarówno dzieci, jak i dorosłych w świat bohaterów popularnej Doliny Muminków, miejsca znanego z książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Wyjątkowo szeroki wybór kolorów, postaci i scenek, znanych z książek i filmów o Muminkach, pozwoli każdemu na wybranie tych produktów, których klimat i charakter najbardziej im odpowiada. Ceramiczny kubek ma pojemność 300 ml, a dostępność innych naczyń oraz figurek z kolekcji pozwoli stworzyć wyjątkowo bajkową zastawę.

Marka Arabia Finland już od ponad wieku wiedzie prym wśród fińskich producentów ceramicznej zastawy stołowej. Projekty firmy wyróżniają się wyjątkowym designem, ponadczasowym charakterem i wysoką funkcjonalnością. Seria naczyń, figurek i ozdób związanych z bohaterami Doliny Muminków produkowana jest przez markę już od lat 50-tych ubiegłego wieku, a pierwsze rysunki zatwierdzała sama autorka książki – Tove Jansson. Autentyczność bajkowych postaci uwiecznionych przez Arabia Finland jest zatem gwarantowana!

Czytaj więcej

Płatki „Zjedz Mnie” partnerem Biegu Mikołajów!

24 listopada 2016

Odkrywamy kolejne karty przed rozpoczęciem biegu! Jest nam niezmiernie miło zaprosić do współpracy producenta płatków „Zjedz Mnie”, który zdecydował się wesprzeć naszą inicjatywę.

Płatki „Zjedz Mnie” to błyskawiczna, gotowa mieszanka pełnowartościowych płatków zbożowych do podjadania „na sucho”, bądź do spożycia po „zalaniu”. Jedyne co potrzeba aby swobodnie go skonsumować to mleko, jogurt, sok lub inny, dowolny płyn.

banan_1 truskawka_1 zurawina_2

Czytaj więcej

Woda Świętokrzyska nawodni uczestników biegu!

24 listopada 2016

Z przyjemnością ogłaszamy kolejnego partnera Biegu Mikołajów. Jest nim firma DrinkFood, producent Wody Świętokrzyskiej, dzięki której Mikołaje na trasie nie padną z wycieńczenia!  Cechą charakterystyczną produkowanej przez nich wody jest idealnie zbilansowana ilość składników mineralnych i wyjątkowe walory smakowe, które zdecydowanie poprawią Wasze czasy na trasie. 🙂

niegazowana-05lgazowana-05l

Czytaj więcej

Projekt medali ustalony!

18 listopada 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż leśne skrzaty zakończyły pracę na projektem medali, który możecie już podziwiać w pełnej okazałości! 🙂

Przygotowaliśmy dla Was dwa medale – złoty dla dorosłych uczestników, srebrny natomiast dla naszych najmłodszych uczestników. 🙂

Marcin Gałek poprowadzi Bieg Mikołajów!

18 listopada 2016

Odkrywamy kolejne karty przed biegiem! Właśnie dostaliśmy gorące info o prowadzącym Bieg Mikołajów w Sopocie. Będzie nim nie kto inny, jak sportowy głos Stadion Energa Gdańsk i spiker Lechia Gdańsk – Marcin Gałek!

Promocja z okazji Dnia Niepodległości!

11 listopada 2016

🇵🇱 Rocznica Niepodległości🇵🇱

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich dniu, przygotowaliśmy kolejną niespodziankę!

11.11 od godz. 11:11 przez kolejne 24 godziny będziecie mogli zakupić pakiet startowy w niższej, październikowej cenie!

👉 http://biegmikolajow.org/zapisy/ 👈

Życzymy najlepszych czasów na jutrzejszych trasach! 💪💪

Wolontariusze poszukiwani!

10 listopada 2016

🎅🎅Ho Ho Ho!🎅🎅

Szukamy pomocników dla naszych Mikołajów. Jeśli chcesz wesprzeć naszą inicjatywę podczas samego wydarzenia, niezwłocznie zgłoś się na ☛media@biegmikolajow.org☚ w temacie wpisując „Wolontariat + miasto biegu”.

Pomożecie?! 🙂

Rękawki biegowe na zime

4 listopada 2016

Zapewne wielu z Was, biegaczy ma swoją ulubioną koszulkę biegową. Jednak nie zapewnia ona odpowiedniej ochrony przed słońcem, temperaturą czy wiatrem (ciągle liczymy po cichu na śnieg podczas Biegu Mikołajów 🙂 ). Dlatego też firma Halfworn stworzyła doskonały gadżet, który zagwarantuję skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Rękawki biegowe nie dość, że ogrzeją Wasze ręce podczas biegu, to na dodatek nadadzą Wam dodatkowe punkty do stylu na lini startu :).

Dodatkowo część dochodu z zakupu rękawów mikołajowych zostanie przeznaczona dla Biegu Mikołajów!

Rękawki zamówisz tutaj – http://halfworn.com/pl/c/BIEGI-MIKOLAJOW/23, a odebrać będziesz mógł również podczas czwartej edycji Biegu Mikołajów, w każdym mieście.

W 6 tygodni do Biegu Mikołajów… tak, żeby kapcie nie spadły z wycieńczenia!

26 października 2016

Oto mikro-makro-super-turbo plan dla Mikołajów, którzy przez większą część roku zajmują się hodowlą swojej brzusznej „Pandy” 🎅zamiast regularną aktywnością. Nasz plan nazywamy „Santa-Plan”. Nasz plan nie gwarantuje co prawda wyniku w okolicach 30 minut na 10km, ale gwarantuje, że Mikołaj w zdrowiu i zadowoleniu dobiegnie do mety a może i życiówkę pobije? Plan jest uniwersalny dla Mikołajów, którzy spodziewają się przebiegnięcia dystansu w czasie około 45-70 minut.

Biegamy 3x w tygodniu, co drugi dzień. W każdym tygodniu mamy 3 różne jednostki treningowe. Poniżej opis:

 

J1 = bieg w tzw. I-wszym zakresie. To jest bieg lekko, trochę szybciej niż trucht, trochę wolniej niż rześki bieg. Mamy szybciej oddychać, ale możemy rozmawiać. Jednostajne, stałe tempo przez cały trening
J2 = to będą ćwiczenia interwałowe. Jednostka interwałowa to odcinek 1km, który będziemy powtarzać na różne sposoby.
J3 = zabawa biegowa. Ma być ciekawie, mamy się bawić i mamy się niczym nie przejmować.

Tydzień treningowy wygląda więc tak: T1 = J1+J2+J3.

W zależności od poziomu formy i tygodnia, jednostki J1, 2, 3 wyglądają tak:

J1 = [5-12] km na treningu, od 30-90 minut trening
J2 = od [2x1000m z przerwą 2 minuty] do [6x1000m z przerwą 1 minuta] na treningu. Tempo biegania 1000m na poziomie startowym (docelowe tempo na zawodach), od 30 do 60 minut trening
J3 = trochę z J1, trochę z J2 + własna inwencja: sprinty po 100m, podbiegi na schody, pod górkę, slalom między drzewami/latarniami itd. od 30-45 minut trening

Każdy trening rozpoczynamy truchtem około 1km, następnie wymachy ramion, skręty tułowia i przysiady!

A dla co bardziej ambitnych i ciekawskich jak mają trenować, należy zacząć od badań wysiłkowych. Jest już w Polsce dostępna innowacyjna metoda badań, nie wymagająca wizyty w laboratorium i konieczności zapłacenia kilkuset złotych. Na razie dostępna tylko dla zarejestrowanych klientów www.i-Sport.pl. Jako Mikołaje możecie skorzystać z oferty naszego partnera 2 miesiące treningu w cenie 1 – używając przy rejestracji kodu MIKOLAJ.

i-sport

Czytaj więcej

Przydatne mikołajowe porady startowe!

18 października 2016

75% z Was, drodzy Mikołaje, przebiegnie Bieg Mikołajów w czasie poniżej 60 minut. Pozostałe 25% zmieści się w 80 minutach. Mikołaje są turbo-szybcy, pomimo długiej, siwej brody. Mikołaje są mądrzy i wiedzą, że wiedzy nigdy nie za wiele. 10 km jest w stanie prawie każdy przebiec, przetruchtać, lub częściowo przejść. Ale wielu z nas ma tendencję do niepotrzebnego cudowania podczas takiego startu. Szanowne Mikołaje! To nie maraton! Poniżej żelazne zasady i porady:

🎅 Start biegu jest o 12.00. To oznacza, że możemy się wyspać. Śniadanie jest bardzo ważne. Jemy nie później niż o 9.00/9.30! Polecamy do wyboru: tosty z nutellą/marmoladą/miodem/masłem orzechowym, owsiankę z rodzynkami.

🎅 Od 10.00 do startu popijamy małymi łykami około 0.75 litra płynów (woda z miodem i cytryną lub isotonik sklepowy itd.)

🎅 Koniecznie uczestniczymy w rozgrzewce! Albo robimy sami. Zaczynamy 20 minut przed startem, kończymy 5 minut przed. Rozgrzewka to łącznie około 1-2 kilometrów truchtu, przyspieszeń, zabawy biegowej, wymachów ramion i skrętów tułowia. Uwaga! Nie rozciągamy się ‚na zimno”! Rozciągamy się po biegu a nie przed.

🎅 Na trasę biegu nie bierzemy ze sobą nic do picia. Dystans jest wystarczająco krótki, żeby nie było to konieczne.

🎅 Podobnie z żelami i batonami. Zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie wystarczają spokojnie na 70-80 minut wysiłku.

🎅 Jeżeli jesteśmy dobrze rozgrzani przed startem, będziemy mieli tendencję do zbyt szybkiego wystartowania. Robią tak wszyscy amatorzy, nie tylko Mikołaje. Co więc zrobić? Jeżeli mamy sport-tester (zegarek sportowy z GPS i paskiem HR), to po prostu pilnujmy tempa po starcie i nie przekraczajmy zakładanego tempa startowego. W przeciwnym razie „wysiądą nam korki”.

🎅 Strategia tempowa uniwersalna: 1 kilometr kontrola tempa (żeby nie przedobrzyć), kilometry 2-9 stałe równe tempo startowe, ostatnie 1-2 kilometry można dać „w palnik” jeżeli mamy siły i ochotę zobaczyć co się wydarzy i czy nam Mikołajowa broda nie odpadnie z wysiłku 🙂

Profile wydarzeń – facebook

12 października 2016

✻Ho Ho Ho Mikołaje!✻🎅🎅

Widzieliście już nasze wydarzenia biegowe na portalu społecznościowym facebook? Zapraszajcie swoich znajomych i wspólnie z nami pobiegnijcie w tegorocznej edycji Biegu Mikołajów, tym razem w aż 5 miastach! Witamy Sopot. 🙂 Na poszczególnych wydarzeniach będziemy wrzucali informacje dotyczące konkretnego miasta. Oczywiście aktualności na stronie będziemy również uzupełniali.

☛Warszawa☚ http://bit.ly/BiegWarszawa
☛Wrocław☚ http://bit.ly/BiegWroclawski
☛Poznań☚ http://bit.ly/BiegPoznan
☛Zakopane☚ http://bit.ly/BiegZakopane
☛Sopot☚ http://bit.ly/BiegSopot

Do zobaczenia na starcie! 🎅🎅

Zapisy zostały oficjalnie uruchomione!

21 września 2016

Mikołaje! Zapisy na tegoroczny Bieg Mikołajów oficjalnie możemy uznać za rozpoczęte. Pomocnicy Mikołaja już zaczynają szyć dla Was czapki, kowale z Laponii odlewają wyjątkowe medale, a śnieżne skrzaty rozpoczynają przygotowanie tras. Czekamy na Was i nie możemy się już doczekać momentu, gdy ponownie stawicie się na linii startu, aby pobiec na zdrowie i po zdrowie dzieci! Śledźcie nasz profil na facebook, gdzie będziemy publikowali na bieżąco informacje organizacyjne oraz ciekawostki z naszej „mikołajowej rodziny” 🙂 HO! HO! HO!

Pięć miast – jeden cel. Kolejna edycja Biegu Mikołajów przed nami!

15 września 2016

Warszawa, Poznań, Wrocław, Zakopane oraz premierowo Sopot. W tych miastach, już 4 grudnia o godz. 12.00 na linii startowej pojawi się grupa Mikołajów, którzy wyruszą na trasę czwartej edycji Biegu Mikołajów. Coroczne wydarzenie, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, opiera się na wyjątkowej koncepcji: 1 przebiegnięty kilometr to 1 zł przeznaczony na pomoc dzieciom. Tegoroczna edycja wspierać będzie aż 5 organizacji: Fundację Ex Animo im. Marii Sapiehy (Warszawa), Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (Wrocław), Drużynę Szpiku (Poznań), Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (Zakopane) oraz Fundacja Hospicyjna – Hospicjum to też Życie (Sopot).

Za organizację biegu odpowiedzialna jest Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego, aktywizująca sportowo młodzież, dorosłych i wspierająca osoby niepełnosprawne oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń – znana m.in. z prowadzenia takich programów sportowych jak: „Kumulacja Aktywności”, czy „Stypendium na medal”. Fundacja LOTTO promuje aktywny styl życia, wspiera młodych sportowców i zachęca gimnazjalistów do ruchu, umożliwiając im treningi pod okiem 50 wybitnych sportowców (m.in. Renaty Mauer-Różańskiej, Michała Jelińskiego, czy Lidii Chojeckiej.

Długość trasy Biegu Mikołajów będzie się różnić w zależności od miasta.  Jednak, aby wspomóc szczytny cel, wystarczy przebiec już jedno okrążenie na danym torze. Dodatkowo, poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników wydarzenia – biegaczy i kibicujących – czeka mnóstwo atrakcji. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje dla dzieci, czy stoiska sponsorów ze zdrową żywnością – to tylko część możliwości spędzenia czasu podczas biegu. – Nie chodzi tylko o przebiegnięcie 10 km, czy poprawienie życiówki. Chcemy wspólnie spędzić ten dzień, tworząc atmosferę pełną ciepła i radości. Tak, żeby każdy uczestnik wrócił do domu z uśmiechem i poczuciem, że brał udział we wspaniałej inicjatywie, a za rok wrócił do nas z całą rodziną – wyjaśnia Marcin Glądała – prezes fundacji Góry Przenosić.

Zapraszamy młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajkowej zabawie biegowej, organizowanej po raz drugi z rzędu w ramach Charytatywnego Biegu Mikołajów. Bieg dla dzieci odbędzie się 4. grudnia w Warszawie o godzinie 11:00 oraz w Zakopanem o godzinie 10:00 oraz w Poznaniu o godzinie 11:00.  Na czas festiwalu przygotujemy  po dwa biegi dziecięce klasyfikowane w dwóch kategoriach wiekowych.: na 1 500 m dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz na 2 500 m dla młodych biegaczy w wieku 13-16 lat. Zapisy – http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

Zapisy na wydarzenie w poszczególnych miastach właśnie ruszyły. Aby dołączyć do biegu i stać się częścią tej niezwykłej inicjatywy, należy wypełnić formularz on-line na stronie biegmikolajow.org. „Biegnijmy na zdrowie, po zdrowie dzieci” – zapraszamy do udziału!

Czytaj więcej

REKOMENDACJE:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Najważniejsze jest dla nas, aby w przedświątecznej atmosferze aktywnie spędzić czas i poprzez sport pomóc dzieciakom. Cieszy mnie fakt, że inicjatywa charytatywnego Bieg Mikołajów z roku na rok rośnie w siłę. Wspólnie wybiegaliśmy już kilkadziesiąt tysięcy złotych dla beneficjentów naszego wydarzenia. W tym roku spotkamy się aż w pięciu miastach, z tego względu liczymy na kolejne rekordy – nie tylko te „życiowe” biegaczy, a przede wszystkim liczby wybieganych kilometrów, które przełożą się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

Marcin Glądała

Prezes zarządu Fundacji Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Partnerzy

     

     

Media

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaFundacja_Lotto

Patronat Honorowy

    Ambasada Finlandii