ZNAMY DATĘ V EDYCJI BIEGU MIKOŁAJÓW! 3 GRUDNIA (NIEDZIELA) 2017.

Z radością możemy ogłosić – 🎅 Bieg Mikołajów 🎅 największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze - to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 33 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękujemy <3 🎅

Faq

Jakie są limity miejsc w Warszawie, Zakopanem i Poznaniu na Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży?

Limity miejsc na Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży to:

Warszawa- 180 miejsc

Poznań, Zakopane- 160 miejsc

Jak się zapisać i ile kosztuje start w Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży?

Udział w Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane na stronie www.biegmikolajow.org w zakładce bieg dzieci do wyczerpania limitów miejsc w danym mieście.

Kto może wziąć udział w Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży?

W Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci mogą wziąć udział dzieci w wieku 10-16 lat. Dla młodszych dzieci (10-12 lat) przygotujemy dystans 1500 m, a dla starszych (13-16 lat) dystans 2500 m.

Opłaty startowe

Każdy uczestnik Biegu Mikołajów na dystansie głównym 10 km ponosi koszty opłaty startowej (wpisowego).
a. Do 21.10.2016 r. wpisowe wynosi 49 zł.
b. Do 02.12.2016 r. wpisowe wynosi 60 zł
c. Wpisowe w dniu 4 grudnia 2016 r. wynosi 100 zł.
d. Przy zgłoszeniu z partnerem – opłata startowa do 02.12.2016 r. wynosi 98 zł (49 zł na osobę). W biurze zawodów w dniu zawodów nie ma możliwości zgłaszania par biegowych, jedynie zgłoszenia indywidualne.
e. Mikołajowy Festiwal Dzieci i Młodzieży – BEZPŁATNIE, do wyczerpania limitu miejsc.

Czy Bieg Mikołajów jest fajny?

Oczywiście, że tak! W ten wyjątkowy dzień każdy z uczestników zostanie Mikołajem, który swoim startem biegu nagrodzi „prezentem” dzieci. Poza samym biegiem charytatywnym czeka na Was mnóstwo atrakcji: wspólne kolędowanie, integracja z innymi uczestnikami biegu, możliwość porozmawiania z polskimi sportowcami, gry i zabawy dla dzieci. To tylko przedsmak tego, co będzie czekać na uczestników biegu w każdym mieście.

Jaki jest cel akcji?

Bieg Mikołajów to charytatywna inicjatywa, w przyjemny sposób łącząca w sobie aktywność fizyczną oraz szczytny cel. W ten wyjątkowy dzień każdy może zostać Mikołajem – swoim uczestnictwem sprawić prezent potrzebującym dzieciom.

W jakich miastach odbywa się bieg?

W tym roku bieg odbędzie się w 5 miastach:

– Warszawa

– Poznań

– Zakopane

– Wrocław

– Sopot

Na jakim dystansie odbędzie się bieg?

Tradycyjnie już, biegniemy na 10km!

Jaki jest tegoroczny cel charytatywny?

W zależności od miasta zbieramy pieniądze na następujące cele:

Warszawa: Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy

Poznań: Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar szpiku”

Wrocław: Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Zakopane: Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem

Sopot: Fundacja Hospicyjna „Hospicjum to też życie”

Do kiedy można zapisać się na bieg?

Zgłoszenia online przyjmowane będą do 2. grudnia, lub do wyczerpania limitu miejsc w 5 lokalizacjach. Jednak jeśli nie zdążycie zapisać się na bieg, nic straconego! Zapraszamy na start imprezy, gdzie w przypadku wolnych miejsc odbędą się zapisy.

Czy płatności mogę dokonać tylko za pośrednictwem transferuj.pl?

Tak, jest to jedyna forma płatności za bieg.

Czy rodzina może startować jako drużyna?

Niestety, start drużynowy przeznaczony jest tylko dla firm.

Ile osób może startować jako drużyna?

Drużyna może liczyć minimum 2 osoby, jednak nie wyznaczamy maksymalnej liczby osób w drużynie. Na wynik ma wpływ liczba wybieganych kilometrów przez drużynę, zatem im więcej osób tym lepiej! Pamiętajmy, że jest to bieg charytatywny.

 

Czy mogę zapisać całą drużynę od razu?

Drużynę powinien zapisać jej kapitan. Do zapisów drużyn został stworzony specjalny formularz zgłoszeniowy. W momencie, kiedy kapitan zbierze całą drużynę, powinien wpisać każdego jej członka z osobna oraz uiścić płatność za cały zespół.

Co w momencie jeśli ktoś chce się dopisać do drużyny, a kapitan już ją zgłosił?

Prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Dopiszemy nową osobę. 🙂

Czy za drużynę muszę zapłacić z góry?

Osoba zgłaszająca, czyli kapitan drużyny, powinien uiścić opłatę za cały zespół z góry.

Czy istnieje możliwość zmiany członków drużyny?

Niestety, po wprowadzeniu danych do systemu oraz dokonaniu wpłaty, nie będzie możliwości zmienienia nazwisk startujących osób.

Nie dam rady wystartować. Czy jest możliwość zrezygnowania z udziału w biegu lub przekazania zgłoszenia innej osobie?

Opłata wpisowa raz wpłacona nie podlega zwrotowi, nawet w przypadku rezygnacji z udziału w biegu. Nie ma też możliwości przekazania udziału innej osobie.

Od jakiego wieku mogę brać udział w biegu?

Udział w biegu mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat.

Uwaga! W przypadku osób poniżej 18. roku życia potrzebna będzie Zgoda Opiekunów.

Na ile przed startem, powinienem pojawić się na miejscu?

Na odebranie pakietu startowego, przebranie się i rozgrzewkę potrzebujesz minimum godzinę. Na miejscu jednak przewidziane są dodatkowe atrakcje dla biegaczy, jak i waszych pociech, dlatego warto pojawić się z większym wyprzedzeniem!

Gdzie i kiedy wydawane będą pakiety startowe?

GODZINY PRACY BIURA ZAWODÓW, ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

1. Wrocław (Tor Partynice, Okrąglak) – niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30. Opłaty w dniu zawodów do godziny 11:00.

2. Warszawa (Tor Służewiec, Trybuna II – Nowa Trybuna – wjazd brama od ulicy Puławskiej) – sobota 3.12. 2016 – godz. 12:00-18:00, niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30. Opłaty w dniu zawodów do godziny 11:00.

3. Zakopane (COS Zakopane, Tor Lodowy) – niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30. Opłaty w dniu zawodów do godziny 11:00.

4. Poznań (Malta SKI, Grzybek) – sobota 3.12. 2016 – godz. 12:00-18:00, niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30. Opłaty w dniu zawodów do godziny 11:00.

5. Sopot (Hipodrom, Hala Pomarańczowa)- niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30. Opłaty w dniu zawodów do godziny 11:00.

Jakie dokumenty będą mi potrzebne podczas weryfikacji w Biurze Zawodów?

Podstawą odbioru zestawu startowego z numerem jest okazanie przez zawodnika w Biurze Zawodów wydrukowanego imiennego potwierdzenia nadania numeru startowego (karty startowej). Potwierdzenie takie będzie wysyłane na adres poczty elektronicznej podanej przez zawodnika w formularzu zgłoszeniowym po zamknięciu zapisów zgłoszeń internetowych. W razie braku takiego potwierdzenia w Biurze Zawodów zawodnik może odebrać numer startowy na podstawie dokumentu tożsamości. Nie wymaga się zaświadczenia lekarskiego.

Czy mogę odebrać pakiet startowy znajomemu?

Odebranie pakietu w imieniu innej osoby będzie możliwe za okazaniem podpisanego przez nią Upoważnienia. Jeżeli jedna osoba odbiera pakiety dla całej drużyny, musi mieć przy sobie Upoważnienia wszystkich uczestników z drużyny!

Co będzie zawierać mój pakiet startowy?

W skład pakietu startowego wchodzą:

 • Numer startowy z chipem pomiarowym
 • Agrafki
 • Pamiątkowa czapka Mikołaja
 • Tajemniczy worek prezentów od naszych sponsorów. 🙂
Czy na trasie znajdzie się punkt nawadniania?

Oczywiście że tak! Nie chcemy aby naszym Mikołajom stała się krzywda. Dlatego punkt nawadniania będzie zlokalizowany na 5 kilometrze biegu. Na mecie również zapewnione zostaną napoje oraz ciepły posiłek.

Czy na miejscu zapewnione bedą przebieralnie oraz przechowalnia i depozyt?

Tak. Na miejscu dostępne będzie miejsce do przebrania się oraz niestrzeżona przechowalnia na odzież zamienną. Nie będzie jednak przechowalni na rzeczy wartościowe, warto więc pozostawić je w domu. Na rzeczy osobiste przeznaczone będą worki oznaczone numerem startowym. Odebranie pozostawionego worka będzie możliwe tylko na podstawie numeru startowego.

Gdzie będę mógł zaparkować?

Zarówno w Warszawie,  Poznaniu, Wrocławiu, Zakopanem i Sopocie będą udostępnione parkingi dla uczestników Biegu Mikołajów.Nie gwarantujemy jednak takiej ilości miejsc parkingowych ilu będzie biegaczy, więc jeśli macie możliwość przyjechania w inny sposób, to gorąco zachęcamy.

Czy przewidziane są atrakcje dla najmłodszych?

Tak, w każdym z miast przewidujemy animacje dla najmłodszych, muzykę oraz wspólne śpiewanie kolęd, które wypełnią im czas biegu.

W jakich kategoriach prowadzona będzie klasyfikacja?

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn:

 • 16 -19 lat,
 • 20-29,
 • 30-39,
 • 40-49,
 • 50-starsi.

REKOMENDACJE:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Najważniejsze jest dla nas, aby w przedświątecznej atmosferze aktywnie spędzić czas i poprzez sport pomóc dzieciakom. Cieszy mnie fakt, że inicjatywa charytatywnego Bieg Mikołajów z roku na rok rośnie w siłę. Wspólnie wybiegaliśmy już kilkadziesiąt tysięcy złotych dla beneficjentów naszego wydarzenia. W tym roku spotkamy się aż w pięciu miastach, z tego względu liczymy na kolejne rekordy – nie tylko te „życiowe” biegaczy, a przede wszystkim liczby wybieganych kilometrów, które przełożą się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

Marcin Glądała

Prezes zarządu Fundacji Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Partnerzy

   

   

Media

Organizatorzy

  Fundacja Góry Przenosić pauzaFundacja_Lotto

Patronat Honorowy

  Ambasada Finlandii