Zapraszamy serdecznie na VIII edycję Biegu Mikołajów!

Od morza po Tatry

Aktualności

Czas, start! Pierwsza pula biletów na VI edycję Biegu Mikołajów już dostępna!

13 lutego 2018

Z ogromną radością ogłaszamy, że ruszają zapisy do szóstej edycji Biegu Mikołajów. W tym roku ponownie na mapie startów 5 miast: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdynia oraz Kraków.

W ubiegłym roku na startach stawiło się ponad 6 tys. małych i dużych Mikołajów. Pierwszy raz w historii zamknęliśmy wszystkie listy startowe przed biegiem.  Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu ze strony biegaczy, Bieg uzyskał drugi rok z rzędu nieformalny tytuł największego mikołajowego wydarzenia biegowego w Polsce. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy już tak pokaźne środki dla potrzebujących dzieci. W tym roku zmierzamy po kolejne rekordy, przede wszystkim wybieganych kilometrów, bo to właśnie one przekładają się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów. Mamy ogromne aspiracje. Z zapisami startujemy pół roku wcześniej, aby oprócz największego wydarzenia, posiadać najlepsze wydarzenie biegowe! Etap nauki mamy już za sobą. W każdym mieście zaangażowaliśmy do współpracy zespoły organizujące najważniejsze lokalne wydarzenia biegowe, a co najważniejsze pasjonatów i miłośników biegania.

W pierwszym etapie uruchomiamy 1500 pakietów w cenie 49 zł.

Ze względu na zmiany organizacyjne, chcielibyśmy w tym miejscu poinformować również o najważniejszych z nich oraz nowościach jakie przynosi nam kolejna edycja.

Pomiar czasu – w każdym z miast wyniki będą publikowane w czasach netto. Charakter naszego biegu się nie zmienia. W dalszym ciągu na pierwszym miejscu pomaganie i zabawa, jednakże mamy świadomość, że „czynnik sportowy” musi być utrzymany na wysokim poziomie.

Termin – Bieg Mikołajów ponownie w niedzielę! Ze względu zmiany organizacyjne oraz mając na uwadze ogólnopolski charakter wydarzenia, biegi odbędą się tego samego dnia – 2 grudnia (niedziela).

Limity – bieg główny – Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków – 1500 pakietów, Gdynia 1000.

Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Dzieci biegają dla dzieci” drugi rok z rzędu w 5 miastach! W tym momencie zapisy na festiwal nie są jeszcze uruchomione. Ubiegamy się o otrzymanie dofinansowania naszego wydarzenia, aby tak jak dwa lata temu biegi dzieci były bezpłatne. O starcie zapisów będziemy informować poprzez nasze wszystkie kanały. Więcej informacji– http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

Produkty pamiątkowe – w zeszłym roku wprowadziliśmy do obrotu pierwszy raz w historii pamiątkowe koszulki oraz skarpety. W tym roku również szykujemy dla Was pamiątki sygnowane naszym pociesznym brzuchaczem. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Góry Przenosić. Gadżety zostaną wprowadzone do sprzedaży w późniejszym terminie.

Zapisy firmowe z dedykowaną podstroną – http://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/

W tym momencie zapisy firmowe nie są jeszcze uruchomione. Pragniemy rozwijać się z roku na rok, z tego względu zapisy firmowe chcemy przeprowadzać również poprzez formularz internetowy. Pracujemy obecnie nad wdrożeniem. Zapisy zostaną uruchomione w II kwartale 2018.

Zachęcamy do udziału w Biegu. Możemy wspólnie wykorzystać swój sportowy zapał i chęć działania na rzecz innych w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Dotychczasowe obrazy zrealizowanych imprez, gdzie tysiące osób w mikołajowych czapkach, przebraniach reniferów, śnieżynek i w wielu, wielu innych szalonych stylizacjach, z masą pozytywnej mocy, dają nam gigantyczną wiarę i chęć do działania na rzecz organizacji kolejnego Biegu. Obserwujcie nasz profil na facebooku. Trochę będziemy mieli do publikowania – projekty medali, atrakcje, dokładne trasy biegu. Już nie możemy się doczekać strzału startera! Mikołaje na start!

Zespół Biegu Mikołajów

Czytaj więcej

Klasyfikacja firmowa

11 grudnia 2017

Zapraszamy do zapoznania się z klasyfikacją firmową, z podziałem na każde miasto!

Warszawa – TUTAJ

Poznań – TUTAJ

Wrocław – TUTAJ

Kraków – TUTAJ

Gdynia – TUTAJ

V edycja Biegu Mikołajów za nami!

3 grudnia 2017

5 miast, ponad 5500 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 36 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 5. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni oraz Krakowie.

5 miast, ponad 5500 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 36 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 5. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni oraz Krakowie.

Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 2 Grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji Biegu Mikołajów. Uczestnicy biegu mieli za sobą potężną motywacje, otrzymaną przez organizatorów wydarzenia – Fundację Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego. Postanowili oni za każdy przebiegnięty kilometr, przeznaczyć jedną złotówkę na wybrane w danym mieście cele charytatywne. Beneficjentami biegu zostały takie fundacje jak – Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu, Instytut „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Fundacja im. Anny Wierskiej “Dar szpiku” oraz Drużyna Szpiku w Poznaniu oraz Fundacja Hospicyjna w Sopocie.

Tradycyjnie już, uczestnicy biegu mieli do przebiegnięcia dystans około 10 kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie biegi były zorganizowane na przepięknych zamkniętych terenach. W Warszawie Mikołaje pobiegli po ośnieżonej trasie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, wrocławskich biegaczy na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaskoczyła słoneczna, zimowa aura, która była wręcz idealna do biegania. Poznańscy biegacze skupili się wokół poznańskiej Malty, mikołaje z Trójmiasta pokonywali kolejne kilometry na nadmorskim skwerze.

Tegoroczna edycja biegu była pod wieloma względami wyjątkowa. „V edycja Biegu Mikołajów za nami. Z radością mogę ogłosić – Bieg Mikołajów ponownie największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 36 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękuję” –  powiedział Marcin Glądała, prezes Fundacji “Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego, organizatora wydarzenia.

Po raz drugi zorganizowano Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego rywalizowały pociechy od najmłodszego wieku, do 16 roku życia na kilku dystansach. Udział ponad 1200 uczestników pozwolił na jeszcze większe wsparcie potrzebujących, a jednocześnie ponownie pokazał, jak dużo szczęścia i radości może dać sport w życiu najmłodszych. To naprawdę niesamowite przeżycie zobaczyć ponad młodych biegaczy, którzy wystartowali w zawodach głównie z myślą o swoich potrzebujących rówieśnikach.

Mikołajowa atmosfera towarzysząca biegowi, przyciągnęła na wydarzenie nie tylko zawodowych i amatorskich biegaczy. Na trasie, jak i obok niej można było spotkać mnóstwo osób, dla których w tym dniu nie był najważniejszy czas na mecie, tylko chęć pomocy potrzebującym. Aktywizujemy także świadomość i potrzebę do działań dobroczynnych. Bieg Mikołajów nie kończy się na mecie! – powiedział ponownie Marcin Glądała. Ważny był również wkład osób oraz firm, dla których nie był to pierwszy Bieg Mikołajów. Wśród nich mogliśmy znaleźć sportowców, którzy prowadzili rozgrzewki. Spikerów, takich jak Andrzej Gliniak, którzy rokrocznie z ogromną chęcią włączają się do akcji oraz sponsorów, pod postacią firmy Drink Food, która po raz kolejny przyłączyła się do Partnerstwa w biegu oraz wsparcia strefy nawadniania, czy firmy Nordic, która ufundowała prezenty do pakietów startowych oraz nagrodę w konkursie na najlepsze przebranie – wyjazd dla całej rodziny do Rovaniemi – stolicy Świętego Mikołaja!

Partnerami Biegu Mikołajów były:  Drink Food, Tatra Holding, Nordic, Raiffeisen Polbank

Patron Honorowy: Ambasada Finlandii w Polsce

Mikołaje, dziękujemy że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej

Wyniki!

2 grudnia 2017

Jesteście Nie-Sa-Mo-Wi-Ci.😍 Najlepsi biegacze i najlepsza atmosfera!🎅To wszystko dzięki Wam – nasze wspaniałe Mikołaje!🎅

❗️Wyniki V edycji Biegu Mikołajów❗️:
❄️Warszawa – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-2017/
❄️Wrocław – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-2017-2/
❄️Poznań – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-2017-3/
❄️Kraków – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-2017-4/
❄️Gdynia – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-2017-5/

Do zobaczenia za rok!

Prosimy o nie wpłacanie już środków finansowych za pakiety

30 listopada 2017

Kochane Mikołaje! Prosimy już o nie wpłacanie środków finansowych na konto Fundacji czy korzystanie systemu TPAY. Wszystkie środki przelane po zamknięciu zapisów zostaną zwrócone. Mimo szczerych chęci, nie jesteśmy w stanie zapewnić Wam pakietów, ponieważ wszystkie miejsca przewidziane na start są już zajęte. W przyszłym roku postaramy się zwiększyć limity we wszystkich miastach. Takie zainteresowanie jest dla nas budujące <3 Jednakże w tym roku już się nie pomieścimy. Prosimy o zrozumienie sytuacji.

Godziny otwarcia biur zawodów

30 listopada 2017

Mikołaje!

Wszystkie biura zawodów otwarte będą w:

Piątek pomiędzy 15:00 a 20:00.

Sobotę od 7:00 do 11:30.

 

Mikołaje!

Wszystkie biura zawodów otwarte będą w:

Piątek pomiędzy 15:00 a 20:00

Sobotę od 7:00 do 11:30.

Adresy biur zawodów:

WARSZAWA

Lokalizacja biura zawodów:
Piątek 1 grudnia, sobota 2 grudnia: Tor Wyścigów Konnych Służewiec
Trybuna II (Nowa)/wjazd od ul. Puławskiej

POZNAŃ

Lokalizacja biura zawodów:

Piątek 1 grudnia, sobota 2 grudnia: Meta Toru Regatowego Malta Poznań – Malta ul. Krańcowa 98 Wjazd od ulicy Warszawskiej w Krańcową (kierunek na Nowe ZOO) Parking w okolicach Campingu Malta.

GDYNIA

Lokalizacja biura zawodów:
Piątek 1 grudnia: Inkubator Przedsiębiorczości (salka konferencyjna) – ul. Olimpijska 2

Sobota 2 grudnia: Park Rady Europy


WROCŁAW

Lokalizacja biura zawodów:

Tor Wyścigów Konnych Partynice

Piątek 1 grudnia – Okrąglak

Sobota 2 grudnia – namiot Biura Zawodów przy Okrąglaku

 

KRAKÓW

Lokalizacja biura zawodów:

Piątek 1 grudnia, sobota 2 grudnia: Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Aleja Jana Pawła II 78

Hala AWF – hala gier zespołowych

 

Odbiór pakietu:

Wystarczy dowód osobisty. Natomiast odbiór pakiety w imieniu innej osoby (formularz):

http://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Mikołajów-2017_odbiór-pakietu.pdf

Czytaj więcej

SOLD OUT! Wszystkie pakiety przewidziane na Bieg Mikołajów i Bieg dzieci wyprzedane!

29 listopada 2017

🎅 Ho! Ho! Ho! 🎅 Jesteście niesamowici! Wszystkie przygotowane pakiety na biegi dzieci i Bieg główny we wszystkich miastach w sobotę trafią w ręce Mikołajów! Na licznikach same zera! <3 Sprawdźcie swoją obecność na listach startowych! Jutro wysyłany będzie mailing z kwestiami organizacyjnymi, natomiast jutro bądź w piątek rano do wszystkich uczestników wyślemy sms’y z nadanymi numerami startowymi. Pakiety startowe zachęcamy odbierać już w piątek, ponieważ w sobotę może być tłoczno 🙂

Z mikołajowym pozdrowieniem,

Zespół Biegu Mikołajów

 

Konkurs na najlepsze prebranie!

29 listopada 2017
Ho ho ho Mikołaje!❤️️ Pora oficjalnie ogłosić nasz coroczny konkurs🎁 na najlepsze przebranie podczas Biegu Mikołajów!🎅 Tegoroczną nagrodą, ufundowaną przez markę Nordic❄️ jest:
 
Weekendowy pobyt dla całej rodziny (2 dorosłych + 2 dzieci)👨‍👩‍👧‍👦 w #Rovaniemi – stolicy Świętego Mikołaja!🎅
✈️Przeloty w obie strony✈️
🏨Pobyt w hotelu🏨
🎅Wstęp do wioski Świętego Mikołaja🎅
 
Aby wziąć udział w konkursie❗️, wystarczy że do dnia 06.12 umieścicie POD TYM postem zdjęcie swojego stroju, w którym pobiegliście podczas tegorocznej edycji Biegu Mikołajów🎅 wraz z numerem startowym.
 
Spośród wszystkich zgłoszeń, nasze mikołajowe jury wybierze jedną osobę, która zabierze swoją rodzinę do Rovaniemi oraz otrzyma tytuł najlepszego przebierańca!
 
Zapraszamy do udziału!❤️

Zapisy internetowe – termin zamknięcia 30 listopada godzina 12:00!

27 listopada 2017

W związku z uruchomieniem biura zawodów w każdym z miast w piątek 1 grudnia o godzinie 15:00, zgłoszenia online zostaną zawieszone czwartek 30 listopada o godzinie 12:00 bądź po wyczerpaniu limitu miejsc przypadających na dane miasto. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów Biegu Mikołajów, w dniach 1-2 grudnia 2017 (w przypadku wolnych pakietów).

Każdy uczestnik otrzyma smsa z nadanym numerem startowym.

W związku z uruchomieniem biura zawodów w każdym z miast w piątek 1 grudnia o godzinie 15:00, zgłoszenia online zostaną zawieszone czwartek 30 listopada o godzinie 12:00 bądź po wyczerpaniu limitu miejsc przypadających na dane miasto. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów Biegu Mikołajów, w dniach 1-2 grudnia 2017 (w przypadku wolnych pakietów).

Każdy uczestnik otrzyma smsa z nadanym numerem startowym.

Czytaj więcej

Odbiór pakietu w imieniu innej osoby

25 listopada 2017

Oczywiście jak każdego roku możecie odbierać pakiety za znajomych. Wystarczy wypełnić poniższy formularz i udać się z nim do biura zawodów.

https://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Miko%C5%82aj%C3%B3w-2017_odbi%C3%B3r-pakietu.pdf

 

Oczywiście jak każdego roku możecie odbierać pakiety za znajomych. Wystarczy wypełnić poniższy formularz i udać się z nim do biura zawodów.

https://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Miko%C5%82aj%C3%B3w-2017_odbi%C3%B3r-pakietu.pdf

 

Czytaj więcej

Zaproszenie na Toruńskie Sztafety Wolności

22 listopada 2017

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich biegaczy na Toruńskie Sztafety Wolności 2018 – http://sztafety2018.pl/

Wydarzenie zaplanowane zostało na okres Zima i Jesień 2018. Organizatorem jest nasza firma Partnerska STS Timing.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich biegaczy na Toruńskie Sztafety Wolności 2018 – http://sztafety2018.pl/

Wydarzenie zaplanowane zostało na okres Zima i Jesień 2018. Organizatorem jest nasza firma Partnerska STS Timing.

Terminy biegów i dystanse:

14.01.2018 (niedziela)
11.02.2018 (niedziela)
11.03.2018 (niedziela)
14.10.2018 (niedziela)
11.11.2018 (niedziela) – FINAŁ

Wydarzenie składa się z biegów sztafetowych oraz imprez towarzyszących – biegu na 5 km oraz 10 km. Dodatkowo, podczas finałowej edycji 11 listopada odbędą się także biegi dla dzieci. Impreza ulokowana będzie w rejonie Bulwaru Filadelfijskiego oraz obrzeży Starego Miasta. Zaplecze sanitarne oraz Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Przystani Sportów Wodnych przy ul. Popiełuszki 1-3.

Każdy uczestnik biegów sztafetowych oraz biegu na 5 i 10 km po każdej edycji otrzyma wyjątkowy MEDAL! Skompletowany medal będzie obejmował 5 elementów, na które składać się będą 4 części prezentujące wybrane toruńskie zabytki oraz podstawa, umożliwiająca złączenie pozostałych elementów w jedną całość. Podczas czterech pierwszych edycji biegów zawodnicy otrzymują po jednym zabytku. Z kolei podczas sztafety finałowej zawodnicy otrzymują medal w formie podstawy umożliwiającej połączenie czterech toruńskie zabytków otrzymanych na poprzednich edycjach.

Dodatkowo do skompletowania w PAKIECIE STARTOWYM w barwach biało-czerwonych będzie inna część ubioru w zależności od edycji:

I. Koszulka
II. Buff
III. Skarpetki
IV. Spodenki
V. Czapeczka

Projekty poszczególnych elementów ubioru, które będą przekazywane uczestnikom sztafet oraz biegów na 5 i 10 km – inny element ubioru w zależności od edycji – dostępne na stronie : http://sztafety2018.pl/index.php/stroj-startowy/

Czytaj więcej

Skarpetki oraz koszulki Biegu Mikołajów już dostępne.

20 września 2017

Dostaliśmy mnóstwo zapytań o możliwość zakupu 🎅mikołajowych🎅skarpet i koszulek poza formularzem zgłoszeniowym do biegu. Udostępniamy link pod którym możecie zakupić nasze pamiątkowe produkty

 

Ciekawi jesteśmy pod czyją 🎄choinką🎄 wylądują skarpetki w tym roku? Ho Ho Ho!
❄️Sklep❄️http://bit.ly/BiegMikołajówSkarpetkiKoszulki
❄️Odbiór zamówień❄️ – biura zawodów w 5 miastach.

Czytaj więcej

Paweł Korzeniowski ambasadorem Biegu Mikołajów!

20 września 2017

Ruszamy z projektem #ambasadorbiegumikołajów. Od samego początku organizacji Biegu mamy ogromne szczęście do ludzi. Dziś z dumą prezentujemy sylwetkę naszego pierwszego oficjalnego ambasadora – 🎅 Pawel Korzeniowski 🎅

Paweł to bez wątpienia jeden z najlepszych pływaków w historii naszego kraju, a przede wszystkim świetny człowiek. Po zakończeniu kariery sportowej, często widywany jest na zawodach triathlonowych gdzie przy wyjściu z wody nie ma sobie równych! 2 grudnia na Tor Wyścigów Konnych Służewiec będziecie mieli okazję zobaczyć Pawła w 🏃akcji biegowej🏃!
Ps. Przyznacie, że jak na „emeryta” trzyma się dobrze 💪
#biegmikołajów #jestemmikołajembiegamipomagam

Czytaj więcej

V edycja – start zapisów, słowo od organizatora

1 września 2017

Z ogromną radością ogłaszamy, że ruszają zapisy do udziału w piątej z kolei edycji Biegu Mikołajów. W tym roku ponownie na mapie startów 5 miast: Poznań, Wrocław, Warszawa i po raz pierwszy Gdynia oraz Kraków. W ubiegłym roku na startach stawiło się ponad 4 tys. małych i dużych Mikołajów. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu ze strony biegaczy, Bieg uzyskał tytuł największego mikołajowego wydarzenia biegowego w Polsce. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy już tak pokaźne środki dla potrzebujących dzieci. W tym roku zmierzamy po kolejne rekordy, przede wszystkim wybieganych kilometrów, bo to właśnie one przekładają się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

Z ogromną radością ogłaszamy, że ruszają zapisy do udziału w piątej z kolei edycji Biegu Mikołajów. W tym roku ponownie na mapie startów 5 miast: Poznań, Wrocław, Warszawa i po raz pierwszy Gdynia oraz Kraków. W ubiegłym roku na startach stawiło się ponad 4 tys. małych i dużych Mikołajów. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu ze strony biegaczy, Bieg uzyskał tytuł największego mikołajowego wydarzenia biegowego w Polsce. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy już tak pokaźne środki dla potrzebujących dzieci. W tym roku zmierzamy po kolejne rekordy, przede wszystkim wybieganych kilometrów, bo to właśnie one przekładają się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

W tym roku wyłącznym Organizatorem Biegu Mikołajów oraz Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży jest Fundacja Góry Przenosić. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Fundacji LOTTO Milion Marzeń za wieloletnią współpracę oraz wsparcie naszej inicjatywy.

Ze względu na zmiany organizacyjne, chcielibyśmy w tym miejscu poinformować również o najważniejszych z nich oraz nowościach jakie przynosi nam kolejna edycja.

🎅 Termin – Ze względu zmiany organizacyjne oraz mając na uwadze ogólnopolski charakter wydarzenia, biegi odbędą się tego samego dnia – 2 grudnia (sobota).

🎅 Zmiana dwóch lokalizacji (z Sopotu do Gdyni oraz z Zakopanego do Krakowa) – liczymy, że przeniesiona trasa biegu z Sopotu i Zakopanego zgromadzi na starcie pełnych energii mieszkańców i sympatyków nie tylko Sopotu, Gdyni, Krakowa i Zakopanego ale wszystkich okolicznych miast po najmniejsze miejscowości. Krakowska trasa biegu podążała będzie przez Błonia a każdy kilometr przebyty przez Mikołajów z Krakowa to złotówka na rzecz Fundacji SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej. Mikołajowie w Gdyni, pobiegną przepiękną widokowo trasą wytyczoną poprzez Bulwar Nadmorski z widokiem na ORP Błyskawica i linię brzegową Zatoki Puckiej, zbierając w biegu środki na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

🎅 Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Dzieci biegają dla dzieci” w 5 miastach! Po licznych zapytaniach i Waszych prośbach stanęliśmy na głowie, żeby zorganizować biegi dziecięce w każdym z miast. W tym roku biegi dziecięce nie otrzymały dofinansowania, z tego względu uczestnictwo będzie płatne – 15 zł za każdego małego mikołaja (w pakiecie: pamiątkowy medal, czapka, posiłek, upominki). Liczba miejsc ograniczona – 300 pakietów w każdym mieście. W tym roku poszerzamy również kategorie wiekowe – od maluszków po młodzież. Więcej informacji i zapisy – http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

🎅 Koszulka i skarpety biegowe – Oddajemy w Państwa ręce możliwość zakupu pamiątek sygnowanych naszym pociesznym brzuchaczem 🙂 Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Góry Przenosić. Produkty będą do odebrania w biurze zawodów. wraz z pakietami startowymi, a wyglądają tak – http://bit.ly/Koszulki_Skarpety

🎅 Zapisy firmowe z dedykowaną podstroną oraz osobą do kontaktu – http://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/

Zachęcamy do udziału w Biegu. Możemy wspólnie wykorzystać swój sportowy zapał i chęć działania na rzecz innych w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Dotychczasowe obrazy zrealizowanych imprez, gdzie tysiące osób w mikołajowych czapkach, przebraniach reniferów, śnieżynek i w wielu, wielu innych szalonych stylizacjach, z masą pozytywnej mocy, dają nam gigantyczną wiarę i chęć do działania na rzecz organizacji kolejnego Biegu. Obserwujcie nasz profil na facebooku. Trochę będziemy mieli do publikowania – projekty medali, atrakcje, dokładne trasy biegu. Już nie możemy się doczekać strzału startera! Mikołaje na start!

Marcin Glądała

Prezes Zarządu Fundacji Góry Przenosić

Organizator Biegu Mikołajów

Czytaj więcej

V edycja Biegu Mikołajów – 2 grudnia 2017!

1 sierpnia 2017

Mikołaje! Ze względów organizacyjnych tegoroczna edycja odbędzie się w SOBOTĘ 2 grudnia – w każdym z miast (Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdynia). 📣 zapisy uruchomimy na dniach oraz poinformujemy o zmianach.

Mikołaje! 📣 Oficjalnie: V edycja 🎅 #BiegMikołajów 🎅 odbędzie się 2 grudnia (sobota) 2017 roku! Start godzina 12:00 .
Niebawem poinformujemy o:
🎄 starcie zapisów
🎄 potwierdzeniu lokalizacji
🎄 wspieranych Fundacjach

Do usłyszenia! Ho ho ho! 🎅

Czytaj więcej

4 edycja Biegu Mikołajów, czyli największe, mikołajowe wydarzenie biegowe w Polsce za nami!

7 grudnia 2016

5 miast, ponad 4000 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 33 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 4. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie oraz Zakopanem. 

Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 4 Grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji Biegu Mikołajów. Uczestnicy biegu mieli za sobą potężną motywacje, otrzymaną przez organizatorów wydarzenia – Fundację Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacje LOTTO Milion Marzeń. Postanowili oni za każdy przebiegnięty kilometr, przeznaczyć jedną złotówkę na wybrane w danym mieście cele charytatywne. Beneficjentami biegu zostały takie fundacje jak – Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu, Instytut „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar szpiku” oraz Drużyna Szpiku w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Zakopanem oraz Fundacja Hospicyjna w Sopocie.

 

Tradycyjnie już, uczestnicy biegu mieli do przebiegnięcia dystans około 10 kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie biegi były zorganizowane na przepięknych zamkniętych terenach. W Warszawie Mikołaje pobiegli po ośnieżonej trasie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, wrocławskich biegaczy na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaskoczyła słoneczna, zimowa aura, która była wręcz idealna do biegania. Poznańscy biegacze skupili się wokół poznańskiej Malty, mikołaje z Trójmiasta pokonywali kolejne kilometry na sopockim Hipodromie, natomiast bieg na Podhalu rozegrany został od centrum miasta po trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu. Organizatorzy zapewnili również odpowiednią rozgrzewkę, która została poprowadzone przez najlepszych, polskich lekkoatletów, takich jak Rafał Omelko, Lidia Chojecka-Leandro czy Grzegorz Sudoł, którzy zadbali o jak najlepsze przygotowanie uczestników do biegu.

Tegoroczna edycja biegu była pod wieloma względami wyjątkowa. „IV edycja Biegu Mikołajów za nami. Z radością mogę ogłosić – Bieg Mikołajów największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 33 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękuję” –  powiedział Marcin Glądała, prezes Fundacji „Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego, organizatora wydarzenia.

Po raz drugi, wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Sportu zorganizowano Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego rywalizowały pociechy od 10 do 16 roku życia na dwóch dystansach – 1500m oraz 2500m. Udział ponad 500 uczestników pozwolił na jeszcze większe wsparcie potrzebujących, a jednocześnie ponownie pokazał, jak dużo szczęścia i radości może dać sport w życiu najmłodszych. To naprawdę niesamowite przeżycie zobaczyć ponad młodych biegaczy, którzy wystartowali w zawodach głównie z myślą o swoich potrzebujących rówieśnikach – powiedział Jan Krypa, przedstawiciel Fundacji LOTTO Milion Marzeń, współorganizatora Biegu.

Mikołajowa atmosfera towarzysząca biegowi, przyciągnęła na wydarzenie nie tylko zawodowych i amatorskich biegaczy. Na trasie, jak i obok niej można było spotkać mnóstwo osób, dla których w tym dniu nie był najważniejszy czas na mecie, tylko chęć pomocy potrzebującym. Aktywizujemy także świadomość i potrzebę do działań dobroczynnych. Oprócz wsparcia finansowego, które wybiegaliśmy dla dzieci na trasach pięciu miast, dokonamy także wymiany okien w jednej z Klinik Centrum Zdrowia Dziecka. Cel zostanie zrealizowany dzięki współpracy Biegu Mikołajów z firmą Dom Development. Bieg Mikołajów nie kończy się na mecie! – powiedział ponownie Marcin Glądała. Ważny był również wkład osób oraz firm, dla których nie był to pierwszy Bieg Mikołajów. Wśród nich mogliśmy znaleźć sportowców, którzy prowadzili rozgrzewki. Spikerów, takich jak Conrado Moreno czy Andrzej Gliniak, którzy rokrocznie z ogromną chęcią włączają się do akcji oraz sponsorów, pod postacią firmy Henryk Kania, która po raz drugi przyłączyła się do Partnerstwa w biegu oraz wsparcia strefy gastronomicznej.

Partnerami Biegu Mikołajów były: Henryk Kania, Drink Food, Tatra Holding, KAPS (sponsor nagród) oraz i-Sport.

Patron Honorowy: Ambasada Finlandii w Polsce

Mikołaje, dziękujemy że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej

Wyniki Biegu Mikołajów 2016

4 grudnia 2016

Już są! Jeszcze ciepłe wyniki Biegu Mikołajów w 5 miastach! Zapraszamy do odnajdywania się na listach. 🙂

 

Wrocław – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-wroclaw/

Warszawa – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-warszawa/

Poznań – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-poznan/

Sopot – http://sts-timing.pl/event/bieg-mikolajow-sopot/

Zakopane –

Bieg Mikołajów – TUTAJ

Bieg Dzieci 1500m – TUTAJ

Bieg Dzieci 2500m – TUTAJ

Zapisy na Bieg Mikołajów w Poznaniu zamknięte

1 grudnia 2016

Jesteście niesamowici! Po raz pierwszy w historii Biegu udało nam się zapełnić listę startową dwa dni przed końcem zapisów!

Osoby, które zapisały się na bieg, ale nie opłaciły pakietu, prosimy o niedokonywanie płatności. Natomiast wszystkie płatności dokonane po godz. 8 w dniu 01.12.2016r zostaną zwrócone. Przepraszamy za niedogodności.

Nie możemy się doczekać, gdy zobaczymy Was na linii startu, w komplecie. 🙂

Godziny otwarcia biur zawodów

1 grudnia 2016

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia biur zawodów:

❄️Warszawa❄️:
(Tor Służewiec, Trybuna II – Nowa Trybuna – wjazd brama od ulicy Puławskiej) – Sobota 3 grudnia 2016 – godz. 12:00-18:00,
Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

❄️Poznań❄️:
(Restauracja Sygnatura) – Sobota 3 grudnia 2016 – godz. 12:00-18:00, Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

❄️Wrocław❄️:
(Tor Partynice, Okrąglak) – Sobota, 3.12.2016 godz 14:00-18:00 Niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30.

❄️Sopot❄️:
(Hipodrom Sopot, wjazd od ulicy POLNEJ, restauracja Secretariat) Niedziela 4.12.2016 – godz. 07.30 – 11:30.

❄️Zakopane❄️:
(COS Zakopane, Tor Lodowy) – Niedziela, 4.12.2016 – godz. 07:30 – 11:30
Bieg Dzieci – 4.12.2016 – godz. 7:30 – 10:30

Odbiór pakietu startowego przez inną osobę

28 listopada 2016

Mikołaje!

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość odbioru pakietu startowego przez inną osobę, śpieszymy z odpowiedzią. Jest to jak najbardziej możliwe. Prosimy tylko o przygotowanie upoważnienia, którego wzór znajdziecie tutaj – http://bit.ly/Upowaznienie

Do zobaczenia na torze!

Konkurs na najlepsze przebranie

25 listopada 2016
Pora ogłosić tradycyjny już konkurs na najlepsze przebranie podczas Biegu Mikołajów. Zeszłoroczny zwycięzca podniósł poprzeczkę na niesamowity wręcz poziom!
 
Nagroda w konkursie? Wręcz bajkowa! Ambasada Finladii w Polsce, Patron Honorowy Biegu Mikołajów ufundowała dla zwycięzcy konkursu na przebranie zestaw ceramiki bardzo znanej fińskiej firmy Arabia, które przeniosą przyszłego zwycięzce w zaczarowany świat Doliny Muminków! <3
 
Wystarczy, że od 4 do 10 Grudnia na maila media@biegmikolajow.org wyślecie swoje zdjęcie w przebraniu z Biegu Mikołajów. W tytule maila wpiszcie „Konkurs na przebranie + miasto biegu”. Zwycięzce ogłosimy do 13 Grudnia!
 
Regulamin – http://bit.ly/2fMlfCi

Ceramiczna miseczka sprawdzi się idealnie jako miseczka na płatki śniadaniowe, jogurt lub twarożek, a dostępność innych naczyń oraz figurek z kolekcji pozwoli stworzyć wyjątkowo bajkową zastawę, będącą jednocześnie dekoracją jadalni czy kuchni.

Kubki z kolekcji Moomin marki Arabia Finland przeniosą zarówno dzieci, jak i dorosłych w świat bohaterów popularnej Doliny Muminków, miejsca znanego z książek fińskiej pisarki Tove Jansson. Wyjątkowo szeroki wybór kolorów, postaci i scenek, znanych z książek i filmów o Muminkach, pozwoli każdemu na wybranie tych produktów, których klimat i charakter najbardziej im odpowiada. Ceramiczny kubek ma pojemność 300 ml, a dostępność innych naczyń oraz figurek z kolekcji pozwoli stworzyć wyjątkowo bajkową zastawę.

Marka Arabia Finland już od ponad wieku wiedzie prym wśród fińskich producentów ceramicznej zastawy stołowej. Projekty firmy wyróżniają się wyjątkowym designem, ponadczasowym charakterem i wysoką funkcjonalnością. Seria naczyń, figurek i ozdób związanych z bohaterami Doliny Muminków produkowana jest przez markę już od lat 50-tych ubiegłego wieku, a pierwsze rysunki zatwierdzała sama autorka książki – Tove Jansson. Autentyczność bajkowych postaci uwiecznionych przez Arabia Finland jest zatem gwarantowana!

Czytaj więcej

Płatki „Zjedz Mnie” partnerem Biegu Mikołajów!

24 listopada 2016

Odkrywamy kolejne karty przed rozpoczęciem biegu! Jest nam niezmiernie miło zaprosić do współpracy producenta płatków „Zjedz Mnie”, który zdecydował się wesprzeć naszą inicjatywę.

Płatki „Zjedz Mnie” to błyskawiczna, gotowa mieszanka pełnowartościowych płatków zbożowych do podjadania „na sucho”, bądź do spożycia po „zalaniu”. Jedyne co potrzeba aby swobodnie go skonsumować to mleko, jogurt, sok lub inny, dowolny płyn.

banan_1 truskawka_1 zurawina_2

Czytaj więcej

Dodoni dla najmłodszych!

24 listopada 2016

Troszczymy się o naszych najmłodszych Mikołajów. Dlatego też udało nam się nawiązać współpracę z firmą DrinkFood, która wyposaży uczestników Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci” w soczki Dodoni, które zagwarantują przepyszny finisz na mecie! 🙂

jablkobananmarchew_egzotyczny_ jablko_

Czytaj więcej

Woda Świętokrzyska nawodni uczestników biegu!

24 listopada 2016

Z przyjemnością ogłaszamy kolejnego partnera Biegu Mikołajów. Jest nim firma DrinkFood, producent Wody Świętokrzyskiej, dzięki której Mikołaje na trasie nie padną z wycieńczenia!  Cechą charakterystyczną produkowanej przez nich wody jest idealnie zbilansowana ilość składników mineralnych i wyjątkowe walory smakowe, które zdecydowanie poprawią Wasze czasy na trasie. 🙂

niegazowana-05lgazowana-05l

Czytaj więcej

Projekt medali ustalony!

18 listopada 2016

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż leśne skrzaty zakończyły pracę na projektem medali, który możecie już podziwiać w pełnej okazałości! 🙂

Przygotowaliśmy dla Was dwa medale – złoty dla dorosłych uczestników, srebrny natomiast dla naszych najmłodszych uczestników. 🙂

Promocja z okazji Dnia Niepodległości!

11 listopada 2016

🇵🇱 Rocznica Niepodległości🇵🇱

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich dniu, przygotowaliśmy kolejną niespodziankę!

11.11 od godz. 11:11 przez kolejne 24 godziny będziecie mogli zakupić pakiet startowy w niższej, październikowej cenie!

👉 http://biegmikolajow.org/zapisy/ 👈

Życzymy najlepszych czasów na jutrzejszych trasach! 💪💪

Wolontariusze poszukiwani!

10 listopada 2016

🎅🎅Ho Ho Ho!🎅🎅

Szukamy pomocników dla naszych Mikołajów. Jeśli chcesz wesprzeć naszą inicjatywę podczas samego wydarzenia, niezwłocznie zgłoś się na ☛media@biegmikolajow.org☚ w temacie wpisując „Wolontariat + miasto biegu”.

Pomożecie?! 🙂

Rękawki biegowe na zime

4 listopada 2016

Zapewne wielu z Was, biegaczy ma swoją ulubioną koszulkę biegową. Jednak nie zapewnia ona odpowiedniej ochrony przed słońcem, temperaturą czy wiatrem (ciągle liczymy po cichu na śnieg podczas Biegu Mikołajów 🙂 ). Dlatego też firma Halfworn stworzyła doskonały gadżet, który zagwarantuję skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Rękawki biegowe nie dość, że ogrzeją Wasze ręce podczas biegu, to na dodatek nadadzą Wam dodatkowe punkty do stylu na lini startu :).

Dodatkowo część dochodu z zakupu rękawów mikołajowych zostanie przeznaczona dla Biegu Mikołajów!

Rękawki zamówisz tutaj – http://halfworn.com/pl/c/BIEGI-MIKOLAJOW/23, a odebrać będziesz mógł również podczas czwartej edycji Biegu Mikołajów, w każdym mieście.

W 6 tygodni do Biegu Mikołajów… tak, żeby kapcie nie spadły z wycieńczenia!

26 października 2016

Oto mikro-makro-super-turbo plan dla Mikołajów, którzy przez większą część roku zajmują się hodowlą swojej brzusznej „Pandy” 🎅zamiast regularną aktywnością. Nasz plan nazywamy „Santa-Plan”. Nasz plan nie gwarantuje co prawda wyniku w okolicach 30 minut na 10km, ale gwarantuje, że Mikołaj w zdrowiu i zadowoleniu dobiegnie do mety a może i życiówkę pobije? Plan jest uniwersalny dla Mikołajów, którzy spodziewają się przebiegnięcia dystansu w czasie około 45-70 minut.

Biegamy 3x w tygodniu, co drugi dzień. W każdym tygodniu mamy 3 różne jednostki treningowe. Poniżej opis:

 

J1 = bieg w tzw. I-wszym zakresie. To jest bieg lekko, trochę szybciej niż trucht, trochę wolniej niż rześki bieg. Mamy szybciej oddychać, ale możemy rozmawiać. Jednostajne, stałe tempo przez cały trening
J2 = to będą ćwiczenia interwałowe. Jednostka interwałowa to odcinek 1km, który będziemy powtarzać na różne sposoby.
J3 = zabawa biegowa. Ma być ciekawie, mamy się bawić i mamy się niczym nie przejmować.

Tydzień treningowy wygląda więc tak: T1 = J1+J2+J3.

W zależności od poziomu formy i tygodnia, jednostki J1, 2, 3 wyglądają tak:

J1 = [5-12] km na treningu, od 30-90 minut trening
J2 = od [2x1000m z przerwą 2 minuty] do [6x1000m z przerwą 1 minuta] na treningu. Tempo biegania 1000m na poziomie startowym (docelowe tempo na zawodach), od 30 do 60 minut trening
J3 = trochę z J1, trochę z J2 + własna inwencja: sprinty po 100m, podbiegi na schody, pod górkę, slalom między drzewami/latarniami itd. od 30-45 minut trening

Każdy trening rozpoczynamy truchtem około 1km, następnie wymachy ramion, skręty tułowia i przysiady!

A dla co bardziej ambitnych i ciekawskich jak mają trenować, należy zacząć od badań wysiłkowych. Jest już w Polsce dostępna innowacyjna metoda badań, nie wymagająca wizyty w laboratorium i konieczności zapłacenia kilkuset złotych. Na razie dostępna tylko dla zarejestrowanych klientów www.i-Sport.pl. Jako Mikołaje możecie skorzystać z oferty naszego partnera 2 miesiące treningu w cenie 1 – używając przy rejestracji kodu MIKOLAJ.

i-sport

Czytaj więcej

Bieg dzieci i młodzieży – wideo

24 października 2016

Zachęcamy do zobaczenia wideo promującego nasz Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży -> https://www.youtube.com/watch?v=A1kSTplqnqk

 

 

Szymon Krawczyk poprowadzi tegoroczną rozgrzewkę na Malcie!

18 października 2016

✻Ho Ho Ho Mikołaje!✻🎅🎅

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczną rozgrzewkę na torze wokół jeziora maltańskiego, poprowadzi Szymon Krawczyk!

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w hali oraz na stadionie, nadzieja polskiej lekkoatletyki, od wielu lat wspiera Fundacje LOTTO Milion Marzeń w ramach Kumulacji Aktywności – programu mającego na celu poprawę świadomości sportowej w polskich gimnazjach.

Do zobaczenia na rozgrzewce!

Przydatne mikołajowe porady startowe!

18 października 2016

75% z Was, drodzy Mikołaje, przebiegnie Bieg Mikołajów w czasie poniżej 60 minut. Pozostałe 25% zmieści się w 80 minutach. Mikołaje są turbo-szybcy, pomimo długiej, siwej brody. Mikołaje są mądrzy i wiedzą, że wiedzy nigdy nie za wiele. 10 km jest w stanie prawie każdy przebiec, przetruchtać, lub częściowo przejść. Ale wielu z nas ma tendencję do niepotrzebnego cudowania podczas takiego startu. Szanowne Mikołaje! To nie maraton! Poniżej żelazne zasady i porady:

🎅 Start biegu jest o 12.00. To oznacza, że możemy się wyspać. Śniadanie jest bardzo ważne. Jemy nie później niż o 9.00/9.30! Polecamy do wyboru: tosty z nutellą/marmoladą/miodem/masłem orzechowym, owsiankę z rodzynkami.

🎅 Od 10.00 do startu popijamy małymi łykami około 0.75 litra płynów (woda z miodem i cytryną lub isotonik sklepowy itd.)

🎅 Koniecznie uczestniczymy w rozgrzewce! Albo robimy sami. Zaczynamy 20 minut przed startem, kończymy 5 minut przed. Rozgrzewka to łącznie około 1-2 kilometrów truchtu, przyspieszeń, zabawy biegowej, wymachów ramion i skrętów tułowia. Uwaga! Nie rozciągamy się ‚na zimno”! Rozciągamy się po biegu a nie przed.

🎅 Na trasę biegu nie bierzemy ze sobą nic do picia. Dystans jest wystarczająco krótki, żeby nie było to konieczne.

🎅 Podobnie z żelami i batonami. Zgromadzone zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie wystarczają spokojnie na 70-80 minut wysiłku.

🎅 Jeżeli jesteśmy dobrze rozgrzani przed startem, będziemy mieli tendencję do zbyt szybkiego wystartowania. Robią tak wszyscy amatorzy, nie tylko Mikołaje. Co więc zrobić? Jeżeli mamy sport-tester (zegarek sportowy z GPS i paskiem HR), to po prostu pilnujmy tempa po starcie i nie przekraczajmy zakładanego tempa startowego. W przeciwnym razie „wysiądą nam korki”.

🎅 Strategia tempowa uniwersalna: 1 kilometr kontrola tempa (żeby nie przedobrzyć), kilometry 2-9 stałe równe tempo startowe, ostatnie 1-2 kilometry można dać „w palnik” jeżeli mamy siły i ochotę zobaczyć co się wydarzy i czy nam Mikołajowa broda nie odpadnie z wysiłku 🙂

Profile wydarzeń – facebook

12 października 2016

✻Ho Ho Ho Mikołaje!✻🎅🎅

Widzieliście już nasze wydarzenia biegowe na portalu społecznościowym facebook? Zapraszajcie swoich znajomych i wspólnie z nami pobiegnijcie w tegorocznej edycji Biegu Mikołajów, tym razem w aż 5 miastach! Witamy Sopot. 🙂 Na poszczególnych wydarzeniach będziemy wrzucali informacje dotyczące konkretnego miasta. Oczywiście aktualności na stronie będziemy również uzupełniali.

☛Warszawa☚ http://bit.ly/BiegWarszawa
☛Wrocław☚ http://bit.ly/BiegWroclawski
☛Poznań☚ http://bit.ly/BiegPoznan
☛Zakopane☚ http://bit.ly/BiegZakopane
☛Sopot☚ http://bit.ly/BiegSopot

Do zobaczenia na starcie! 🎅🎅

Zapisy zostały oficjalnie uruchomione!

21 września 2016

Mikołaje! Zapisy na tegoroczny Bieg Mikołajów oficjalnie możemy uznać za rozpoczęte. Pomocnicy Mikołaja już zaczynają szyć dla Was czapki, kowale z Laponii odlewają wyjątkowe medale, a śnieżne skrzaty rozpoczynają przygotowanie tras. Czekamy na Was i nie możemy się już doczekać momentu, gdy ponownie stawicie się na linii startu, aby pobiec na zdrowie i po zdrowie dzieci! Śledźcie nasz profil na facebook, gdzie będziemy publikowali na bieżąco informacje organizacyjne oraz ciekawostki z naszej „mikołajowej rodziny” 🙂 HO! HO! HO!

Pięć miast – jeden cel. Kolejna edycja Biegu Mikołajów przed nami!

15 września 2016

Warszawa, Poznań, Wrocław, Zakopane oraz premierowo Sopot. W tych miastach, już 4 grudnia o godz. 12.00 na linii startowej pojawi się grupa Mikołajów, którzy wyruszą na trasę czwartej edycji Biegu Mikołajów. Coroczne wydarzenie, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne, opiera się na wyjątkowej koncepcji: 1 przebiegnięty kilometr to 1 zł przeznaczony na pomoc dzieciom. Tegoroczna edycja wspierać będzie aż 5 organizacji: Fundację Ex Animo im. Marii Sapiehy (Warszawa), Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową (Wrocław), Drużynę Szpiku (Poznań), Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (Zakopane) oraz Fundacja Hospicyjna – Hospicjum to też Życie (Sopot).

Za organizację biegu odpowiedzialna jest Fundacja Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego, aktywizująca sportowo młodzież, dorosłych i wspierająca osoby niepełnosprawne oraz Fundacja LOTTO Milion Marzeń – znana m.in. z prowadzenia takich programów sportowych jak: „Kumulacja Aktywności”, czy „Stypendium na medal”. Fundacja LOTTO promuje aktywny styl życia, wspiera młodych sportowców i zachęca gimnazjalistów do ruchu, umożliwiając im treningi pod okiem 50 wybitnych sportowców (m.in. Renaty Mauer-Różańskiej, Michała Jelińskiego, czy Lidii Chojeckiej.

Długość trasy Biegu Mikołajów będzie się różnić w zależności od miasta.  Jednak, aby wspomóc szczytny cel, wystarczy przebiec już jedno okrążenie na danym torze. Dodatkowo, poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników wydarzenia – biegaczy i kibicujących – czeka mnóstwo atrakcji. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje dla dzieci, czy stoiska sponsorów ze zdrową żywnością – to tylko część możliwości spędzenia czasu podczas biegu. – Nie chodzi tylko o przebiegnięcie 10 km, czy poprawienie życiówki. Chcemy wspólnie spędzić ten dzień, tworząc atmosferę pełną ciepła i radości. Tak, żeby każdy uczestnik wrócił do domu z uśmiechem i poczuciem, że brał udział we wspaniałej inicjatywie, a za rok wrócił do nas z całą rodziną – wyjaśnia Marcin Glądała – prezes fundacji Góry Przenosić.

Zapraszamy młodych biegaczy w wieku 10-16 lat do udziału w mikołajkowej zabawie biegowej, organizowanej po raz drugi z rzędu w ramach Charytatywnego Biegu Mikołajów. Bieg dla dzieci odbędzie się 4. grudnia w Warszawie o godzinie 11:00 oraz w Zakopanem o godzinie 10:00 oraz w Poznaniu o godzinie 11:00.  Na czas festiwalu przygotujemy  po dwa biegi dziecięce klasyfikowane w dwóch kategoriach wiekowych.: na 1 500 m dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz na 2 500 m dla młodych biegaczy w wieku 13-16 lat. Zapisy – http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

Zapisy na wydarzenie w poszczególnych miastach właśnie ruszyły. Aby dołączyć do biegu i stać się częścią tej niezwykłej inicjatywy, należy wypełnić formularz on-line na stronie biegmikolajow.org. „Biegnijmy na zdrowie, po zdrowie dzieci” – zapraszamy do udziału!

Czytaj więcej

Wyniki konkursu na przebranie

14 grudnia 2015

Znamy już zwycięzcę tegorocznego konkursu na najlepsze świąteczne przebranie! Jak co roku, wszystkich uczestników biegu namawiamy do wzięcia udziału w zabawie na najciekawszy strój luźno związany z tematyką świąt oraz zbliżającej się zimy. 

Okazuje się, że biegaczy nie trzeba specjalnie przekonywać, by przywdziali na siebie oryginalne kostiumy i właśnie w nich pokonali wyznaczoną trasę. W tym roku na mecie nie zabrakło wysportowanych Mikołajów, pań Mikołajek, uroczych elfów, aniołków oraz postaci z bajek. Serce Jury skradł jednak Pan Tomasz Puławski, który wcielił się w szalonego renifera. Za poświęcenie, kreatywność, a także bezcenne poczucie humoru, Organizatorzy przydzielili mu zaszczytne I miejsce oraz nagrodę: rodzinny pobyt w Hotelu Ossa & Spa w Rawie Mazowieckiej. 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wyborną zabawę!

IMG_3213_2male

Czytaj więcej

Galeria zdjęć z wydarzenia

10 grudnia 2015

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznej edycji Biegu Mikołajów w Poznaniu.

 

Bieg w Poznaniu – galeria

Wyniki Bieg Mikołajów 2015!`

6 grudnia 2015

Mikołaje! Poniżej linki do wyników:

☛ WROCŁAW: http://bit.ly/1QoAoHs
☛ ZAKOPANE: http://bit.ly/1jHJVfV
☛ POZNAŃ: http://bit.ly/1YRXppg
☛ WARSZAWA: http://bit.ly/1GRtX78

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!

Zapisy na Bieg Mikołajów oficjalnie zamknięte!

4 grudnia 2015

Uff. Zaskoczyliście nas frekwencją w ostatnich godzinach zapisów. Uroczyście informujemy iż zapisy na Bieg Mikołajów zostały oficjalnie zamknięte. Wszyscy uczestnicy otrzymają maila z potwierdzeniem udziału, w którym znajdą wszystkie potrzebne informację na temat biegu.

 

Mikołaje na start!

Mapa terenu, odbiór pakietów startowych

3 grudnia 2015

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z mapą terenu Biegu Mikołajów w Poznaniu.

Godziny otwarcia biura zawodów – Grzybek przy Malta SKI

Sobota: 12:00 – 18:00

Niedziela: 7:30 – 11:00

poznan

Czytaj więcej

Arctic oraz Jupik sponsorami wodnymi Biegu Mikołajów!

3 grudnia 2015

Każdy bieg, nawet ten przy zimowej pogodzie wymaga odpowiedniego nawodnienia przed, jak i podczas biegu. Dlatego podczas tegorocznej edycji wodę dla uczestników Biegu Mikołajów oraz wodę z sokiem owocowym dla uczestników Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży ufundowała firma Hoop – producent marek Arctic oraz Jupik.

arctic_plus_logo

Jupik_logo

Czytaj więcej

Idealny posiłek przed bieganiem

3 grudnia 2015

Świadomość żywieniowa to kluczowy element na drodze po piękną i przede wszystkim zdrową sylwetkę. Swoją przygodę z bieganiem powinnismy zacząć nie tylko od zakupu odpowiedniego obuwia, ale również od wizyty we własnej kuchni.

To, w jakie wartości odżywcze powinniśmy wyposażyć nasz organizm w dużej mierze zależy od pory dnia, w której będziemy biegać. Cechą wspólną wszystkich posiłków powinno być jednak dostarczenie ciału odpowiedniej dawki energii, która dzięki aktywności fizycznej zostanie adekwatnie zmaterializowana

Co zatem jeść, a czego zdecydowanie unikać?

Najlepszym rozwiązaniem będą przekąski oparte na węglowodanach złożonych z minimalną ilością błonnika oraz tłuszczów. Na godzinę lub dwie przed rozpoczęciem treningu śmiało sięgnąć można po świeże lub suszone owoce, chrupkie pieczywo oraz batony energetyczne. Na trzy do czterech godzin przed planowanym czasem biegu można z kolei postawić na nieco obfitsze dania, takie jak: kurczak z ryżem i warzywami, kasza gryczana z sosem, czy też smaczne racuchy owsiane.

Zdecydowanie powinniśmy unikać za to produktów wysoko przetworzonych, które oprócz pustych kalorii nie dostarczają naszemu organizmowi żadnych wartościowych składników; a także ciężkostrawnych wysokotłuszczowych białek obecnych m.in. w serze i czerwonym mięsie.

Posiłek a pora dnia

Ważne, by pamiętać nie tylko o jakości konsumowanych produktów, ale i o odpowiedniej porze ich spożywania. Optymalnie powinniśmy uczynić to najpóźniej na ok. godzinę przed planowanym treningiem. Zbyt późna pora przyjęcia pokarmu może stanowić spory dyskomfort podczas fizycznego wysiłku.

Jeśli biegamy rano – postawmy na pożywną kolację w dniu poprzedzającym naszą aktywność. Wtedy też już przed samym biegiem wystarczy nam banan lub kilka wafli ryżowych. Jeśli jednak preferujemy wysiłek wieczorami, pamiętajmy o sycącym, aczkolwiek zdrowym obiedzie. Śmiało sprawdzą się w tej roli różnego rodzaju sałatki, duszone mięsa oraz pełnoziarniste makarony.

Racjonalne i zdrowe odżywianie w połączeniu z regularnym bieganiem to nie tylko idealny sposób na wypracowanie smukłej sylwetki. To przede wszystkim dobry kierunek w budowaniu nowego stylu i jakości życia. Każdy uczestnik Biegu Mikołajów o mocy naturalnych i wysoce wartościowych produktów będzie mógł się przekonać tuż przed startem zawodów, spożywając pyszne batony proteinowe Sante, wchodzące w skład pakietu startowego.

Na zdrowie!

Czytaj więcej

Jak biegać zimą?

26 listopada 2015

Biegać czy nie biegać – oto pytanie, które przy okazji pierwszych przymrozków zadają sobie początkujący biegacze. Choć zamiast w wątpliwość poddawać samą aktywność fizyczną, lepiej zastanowić się, jak robić to odpowiednio.

Każdy, kto choć raz zasmakował treningu przy minusowych temperaturach wie, że również zimą bieganie może sprawiać przyjemność i dostarczać wielu pozytywnych emocji. W jaki sposób motywować się zatem do biegania, kiedy za oknem szarość nad szarościami, deszcz i chlapa? Jak nie zniechęcić się przed biegiem w mrozie?

Mamy na to kilka sposobów.

Odpowiednie ubranie

Mówi się, że dla biegacza nie ma nieodpowiedniej pogody, jest tylko nieodpowiedni strój. Nowa pora roku nie jest równoznaczna z wymianą całej garderoby. A już z pewnością nie trzeba od razu zaopatrywać się w nowe obuwie. Jeśli nasze buty treningowe nie są zbyt mocno przewiewne, sprawdzą się również w niższych temperaturach. Zadbajmy jednak o ciepłe skarpety, które powinny być nieco dłuższe – tak, by w całości zakrywały ścięgno Achillesa.

W zimowych warunkach śmiało poradzi sobie także nasza dotychczasowa kurtka, uzupełniona w specjalistyczną bieliznę termoaktywną. Ubiór na cebulkę to patent, który znają i polecają najbardziej zaprawieni w boju zawodnicy. To nie mit, że w dwóch cienkich bluzkach będzie ci cieplej, niż w jednej grubej. Poza tym mając na sobie kilka warstw, łatwiej zapobiec przegrzaniu organizmu.

To, na co w szczególności należy zwrócić uwagę, to materiał, z których wykonany jest nasz strój. Ubrania powinny być wykonane z tkanin oddychających, które jednocześnie zapewnią odpowiednią izolację. Pamiętajmy także o ochronie twarzy i głowy przed wiatrem.

Profesjonalne przygotowanie

W okresie zimowym duży nacisk połóżmy przede wszystkim na odpowiednią rozgrzewkę, która jeszcze przed wyjściem z domu przygotuje nasz organizm i ciało do wysiłku fizycznego, oszczędzając mu tym samym niepotrzebnego szoku. Rozciąganie, tuż po skończonym biegu również najlepiej przeprowadzić w mieszkaniu, by nie narażać się na ewentualne wychłodzenie.

Nie zapominajmy poza tym o odblaskach lub neonowych opaskach, dzięki którym nawet o zmroku będziemy widoczni dla kierowców.

Już 6. grudnia w 4 polskich miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Zakopane) odbędzie się charytatywny Bieg Mikołajów, którego główną ideą jest połączenie aktywności fizycznej z pomocą wybranym fundacjom. Wpadnij miło spędzić czas ze znajomymi i rodziną, a przy okazji sprawdź, czy nasze wskazówki dotyczące biegania okażą się przydatne.

My jednego jesteśmy pewni: bez względu na porę roku, po ok. 30 minutach biegu w ciele wydzielają się endorfiny. A więc poczuj wiatr we włosach i pomóż potrzebującym dzieciakom!

 

Czytaj więcej

IronFoto fotografuje w Poznaniu

26 listopada 2015

Leśne skrzaty spieszą z dobrą wiadomością dla wszystkich biegaczy! Na jeziorze Malta Wasze zmagania uwieczniać będzie niezastąpione IronFoto

Dzięki usłudze ekspresowego wywoływania zdjęć w charakterystycznej multimedialnej przyczepie będziecie mogli cieszyć się „namacalnym” dowodem swoich sportowych zmagań już chwilę po wbiegnięciu na metę.

Fotograf obecny na mecie biegu oraz w miarę możliwości na jego trasie będzie uwieczniał Wasze wyczyny. Po zakończeniu biegu i złapaniu oddechu będziecie mogli obejrzeć swoje zdjęcia w wersji elektronicznej i wybrać to najlepsze ujęcie, które po minucie – już wywołane – dumnie zaprezentujecie rodzinie i znajomym, a po powrocie do domu postawicie obok swojego medalu

Czytaj więcej

Zapisy drużynowe dla firm ruszyły!

14 października 2015
Zapisy drużynowe dla firm ruszyły!
 

W pocie czoła leśne skrzaty pracowały nad tym aby przygotować zapisy drużynowe dla naszych Mikołajów. Dzisiaj przekazały nam dobrą nowinę! Wszystkie firmowe drużyny, zapraszamy do pobierania formularza. Wszystkie kluby biegacza oraz znajomi, którzy wspólnie chcą pobiec w jednej drużynie, zachęcamy do wpisania nazwy zespołu w tradycyjnym formularzu, chyba że kapitan chce zapłacić za wszystkich… 🙂

Oto krótka instrukcja jak przebiega proces zapisów:

1. Pobierz oraz wypełnij formularz
2. Wyślij go na adres zapisy@biegmikolajow.org
3. Na maila, z którego wysłany zostanie formularz przesłana zostanie faktura do opłacenia
4. Prześlij potwierdzenie przelewu na adres zapisy@biegmikolajow.org
5. Po otrzymaniu przelewu, wszyscy uczestnicy zostaną dodani do listy startowej
 
Pobierz formularz – bit.ly/biegmik
Zapraszamy do udziału!
Czytaj więcej

Zapisy drużynowe

8 października 2015

Wszystkich Mikołajów, którzy chcą pobiec w grupie, drużynie, zespole prosimy o cierpliwość. W ciągu tygodnia uruchomione zostaną zapisy drużynowe. Przypomnijmy, że drużyna musi liczyć min. 2 osoby, by mogła zostać uznana za zespół. Nie wyznaczamy jednak maksymalnej liczby uczestników w danym teamie.

Na ostateczny wynik drużyny ma wpływ liczba przebiegniętych kilometrów przez wszystkich jej członków, dlatego też zachęcamy do budowania jak największych drużyn.

Ze specjalnego formularza zapisów będą mogli korzystać kapitanowie poszczególnych zespołów.

Czytaj więcej

Zapisy rozpoczęte!

5 października 2015

Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik… Udało się! Zapisy na tegoroczny Bieg Mikołajów oficjalnie możemy uznać za rozpoczęte. Pomocnicy Mikołaja już zaczynają szyć dla Was czapki, kowale z Laponii odlewają wyjątkowe medale, a śnieżne skrzaty rozpoczynają przygotowanie tras.

We współpracy z wyjątkowymi ekspertami, specjalnie dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy serie poradników przedbiegowych, które będziemy publikować w naszych aktualnościach. Sprawdzajcie je na bieżąco!

Czekamy na Was i nie możemy się już doczekać momentu, gdy ponownie stawicie się na linii startu, aby pobiec na zdrowie i po zdrowie dzieci!

Czytaj więcej

Ponownie biegniemy dla Drużyny Szpiku!

17 sierpnia 2015

Bieg Mikołajów nieuchronnie zbliża się do startu. Podczas tegorocznej edycji będziemy biec aż w 4 miastach, dzięki czemu wspomożemy aż 4 fundacje. Jedną z nich jest fundacja im. Anny Wierskiej „Dar szpiku” oraz jej Drużyna szpiku, które są z nami po raz drugi.

Fundacja powstała aby uczcić pamięć osoby, która dwa ostatnie lata swojego życia poświęciła na budowanie świadomości, jak niewielkim kosztem można uratować drugą osobę. Jej najbliżsi postanowili kontynuować misję, co przyczyniło się do powstania fundacji, która wraz ze swoją drużyną działają bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki.

To dla nas zaszczyt być częścią wspólnych działań z tak niesamowitymi osobami. Ogromnie za to dziękujemy!

Zrzut ekranu 2015-09-03 o 23.02.04

Czytaj więcej

Wyniki Biegu poznańskiego

10 grudnia 2014

Wielkimi krokami zbliżamy się do trzeciej edycji Biegu Mikołajów. Dla przypomnienia poprzedniej edycji, zapraszamy do obejrzenie wyników klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

Wyniki indywidualne <—- KLIKNIJ

Wyniki drużynowe <—- KLIKNIJ

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Partnerzy


Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki