STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

Faq

Chciałbym zostać Wolontariuszem, co zrobić?

Zgłoś się poprzez wysłanie maila na adres media@biegmikolajow.org i zostań pomocnikiem Św. Mikołaja. W tytule maila – WOLONTARIAT + MIASTO BIEGU.

Czy Bieg Mikołajów jest atestowany?

Trasy Biegów nie są atestowane przez PZLA.

Zapomniałem oddać chip, co zrobić?

Prosimy o wysłanie go na adres siedziby STS-timing, ul. Szafranowa 6, 87-100 Toruń.

Czy w tym roku również odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie?

Tak, jak co roku wybierzemy osobę najlepiej przebraną w każdym z miast. Do tej pory było bardzo kreatywnie, sami ciekawi będziemy co przygotujecie w tym roku!

Czy na stronie Biegu zostaną zamieszczone darmowe zdjęcia do pobrania?

Na naszej stronie internetowej zostanie opublikowana galeria, w pierwszej kolejności na fanpage’u w formie galerii zdjęć.

Czy, aby wziąć udział w biegu potrzebne są specjalne badania lekarskie?

W trakcie rejestracji zawodnik potwierdza swój stan zdrowia. Nie jest konieczne przedstawianie badań.

Czy startujący są ubezpieczeni?

Bieg Mikołajów jest imprezą ubezpieczoną na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia pokrywa zawodnik.

Czy przewidziane są atrakcję dla najmłodszych?

Tak, w każdym z miast przewidujemy animacje dla najmłodszych, muzykę oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Czy na miejscu zapewniona będzie przechowalnia i depozyt?

Depozyty: organizator umożliwi zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Każdy zdeponowany worek zostanie oznaczony przez organizatora numerem startowym zawodnika. Worek można odebrać tylko na podstawie numeru startowego. W przypadku zgubienia przez zawodnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga: zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Czy na trasie znajdzie się punkt nawadniania?

Oczywiście, że tak! Nie chcemy aby naszym Mikołajom stała się krzywda. Dlatego punkt nawadniania będzie zlokalizowany w okolicach bramy startu/mety. Na mecie również zapewnione zostaną napoje oraz ciepły posiłek.

Co będzie zawierać mój pakiet startowy?

W Biurze Zawodów zawodnicy otrzymują zestawy startowe zawierające m.in. numer startowy, agrafki i pamiątkową czapkę Świętego Mikołaja, worek Świętego Mikołaja.

Czy mogę odebrać pakiet startowy znajomemu?

Tak, po okazaniu formularza upoważniającego do odbioru pakietu startowego. Upoważnienie do pobrania: http://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Mikołajów-2017_odbiór-pakietu.pdf

Od jakiego wieku mogę brać udział w biegu?

W Biegu Mikołajów od 18 roku życia, lub od 16 za zgodą rodzica/prawnego opiekuna. Oświadczenie do pobrania: http://biegmikolajow.org/wp-content/uploads/2017/08/Bieg-Mikołajów-2017_osoba-niepełnoletnia.pdf

Czy istnieje możliwość zmiany członków drużyny?

Niestety, po wprowadzeniu danych do systemu oraz dokonaniu wpłaty, nie będzie możliwości zmienienia nazwisk startujących osób.

Co w momencie jeśli ktoś chce się dopisać do drużyny, a kapitan już ją zgłosił?

Prosimy o bezpośredni kontakt z nami. Dopiszemy nową osobę 🙂

Czy mogę zapisać całą drużynę od razu?

Drużynę powinien zapisać jej kapitan. Do zapisów drużyn został stworzony specjalny formularz zgłoszeniowy. W momencie, kiedy kapitan zbierze całą drużynę, powinien wpisać każdego jej członka z osobna oraz uiścić płatność za cały zespół.

Czy rodzina może startować jako drużyna?

Niestety, start drużynowy przeznaczony jest tylko dla firm.

Jaki jest tegoroczny cel charytatywny ?

Biegamy lokalnie, wspieramy lokalnie. Fundacja „Góry Przenosić” podczas VI edycji Biegu Mikołajów wybrała następujących beneficjentów:

Warszawa: Centrum Zdrowia Dziecka

Wrocław: Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Jaki jest cel akcji?

Głównym celem organizacji Biegu jest akcja charytatywna , w ramach której każdy przebiegnięty kilometr to złotówka przekazywana na organizacje wspomagające leczenie chorych dzieci, a ponad to upowszechnianie aktywności ruchowej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Czy Bieg Mikołajów jest fajny?

Dwie lokalizacje, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty, aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.

Dodatkowo, jak każdego roku, organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom.

Gdzie zamontować chip do pomiaru czasu?

Chipy montujemy poniżej kolana, np. w okolicach kostki, sznurówek.

Czy po Biegu każdy zawodnik otrzymuje posiłek oraz napoje?

Po zakończeniu biegu na podstawie voucherów każdy z uczestników będzie mógł odebrać ciepły posiłek oraz herbatę.

W jakich kategoriach prowadzona będzie klasyfikacja?

Podczas Biegu Mikołajów na dystansie głównym 10 km prowadzone będą następujące klasyfikacje:

  •        klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn,
  •        klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn:
  •        klasyfikacja drużynowa firm (minimum 2 osoby). Aby zgłosić firmę do klasyfikacji firm, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej wpisując w polu „drużyna/team” nazwę drużyny bądź zgłosić całą drużynę poprzez formularz do zgłoszeń drużynowych dostępny w podstronie zapisów. Klasyfikację w danym mieście wygrywa firma/drużyna, która łącznie wybiegnie najwięcej kilometrów.

 

Klasyfikacje w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców  rozgrywane w ramach Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”:

  1.    Bieg Maluszków do lat 7: dystans ok. 100 m (bezpośrednio przed Biegiem Głównym)
  2.    Bieg dla dzieci w wieku 7 – 10 lat: dystans ok. 500m
  3.    Bieg dla dzieci w wieku 10 – 13 lat: dystans ok. 1200m
  4.    Bieg dla dzieci w wieku 13 – 16 lat: dystans ok. 2500m

*dystanse mogą nieco różnić się w zależności od miasta.

Czy przed startem odbędzie się wspólna rozgrzewka?

Każdego roku staramy się, aby rozgrzewki prowadzili znani sportowcy. Podczas biegu gościliśmy między innymi Marcina Urbasia, Lidię Chojecką czy Rafała Omelkę.  

Czy na obiekcie, na którym odbędzie się bieg, będą znajdować się szatnie, prysznice?

Szatnie bez pryszniców będą znajdować się na obiektach/lokalizacjach, na których odbędą się Biegi. Dokładna mapka pojawi się na miesiąc przed biegiem.

Gdzie przyczepić numery startowe? Czy mają być widoczne?

Podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane do przedniej części koszulek startowych. Zasłanianie numeru startowego w części lub w całości  bądź jego modyfikacja jest zabroniona pod karą dyskwalifikacji.

Gdzie i kiedy wydawane będą pakiety startowe?

W Biurze Zawodów zawodnicy otrzymują zestawy startowe zawierające m.in. numer startowy, agrafki i pamiątkową czapkę Świętego Mikołaja, worek Świętego Mikołaja.

Czy muszę pokonać cały dystans, aby otrzymać pamiątkowy medal?

Nie trzeba pokonać całego dystansu, aby otrzymać pamiątkowy medal. Jest on upominkiem dla każdego uczestnika.

Na jakim dystansie odbędzie się bieg?

Bieg Mikołajów odbędzie się na dystansie około 10 km. Trasa nie jest atestowana, w zależności od miasta dystanse mogą się minimalnie różnić. W każdym z miast przewidujemy okrążenia o długości około 2 km.

Kiedy odbędzie się wydarzenie?

Biegi w dwóch miastach Polski odbędą się tego samego dnia tj. 1 grudnia 2019 r.

Od której godziny otwarte będzie Biuro Zawodów?

Biuro zawodów będzie otwarte będzie w dniu zawodów od godz. 7:30. Godziny pracy i dokładne lokalizacje będą podane miesiąc przed biegiem.

Gdzie będę mógł zaparkować ?

W Warszawie i we Wrocławiu będą wskazane parkingi dla uczestników Biegu Mikołajów. Nie gwarantujemy jednak takiej ilości miejsc parkingowych ilu będzie biegaczy, więc jeśli macie możliwość przyjechania w inny sposób, to gorąco zachęcamy.

Na ile przed startem, powinienem pojawić się na miejscu?

Na odebranie pakietu startowego, przebranie się i rozgrzewkę potrzebujesz minimum godzinę. Na miejscu jednak przewidziane są dodatkowe atrakcje dla biegaczy, jak i waszych pociech, dlatego warto pojawić się z większym wyprzedzeniem! Nie przychodźcie na ostatnią chwilę. Sugerujemy odbiór pakietu startowego dzień wcześniej!

W jakich miastach odbywa się bieg?

Bieg będzie się odbywać w dwóch miastach: Warszawa, Wrocław.

Czy płatność jest od razu w momencie rejestracji?

W tym roku nie ma konieczności uiszczania opłaty startowej bezpośrednio po rejestracji. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma indywidualny kod do płatności. Prosimy pamiętać, że wysokość kwoty zależna jest od terminu płatności, nie rejestracji. Zalecamy także wcześniejszą zapłatę, ponieważ sama rejestracja nie daje pewności startu w zawodach (limity miejsc).

Czy jest możliwość zapłacenia w dniu biegu?

Taka możliwość istnieje w Biurze Zawodów do godz. 11:00 – tylko i wyłącznie w momencie gdy pozostaną wolne pakiety startowe. Zachęcamy do rejestracji i płatności online.

Nie dam rady wystartować. Czy jest możliwość zrezygnowania z udziału w biegu lub przekazania zgłoszenia innej osobie?

Opłata wpisowa raz wpłacona nie podlega zwrotowi, nawet w przypadku rezygnacji z udziału w biegu. Nie ma też możliwości przekazania udziału innej osobie.

Czy za drużynę muszę zapłacić z góry?

Osoba zgłaszająca, czyli kapitan drużyny, powinien uiścić opłatę za cały zespół z góry na podstawie faktury.

Czy płatności mogę dokonać tylko za pośrednictwem transferuj.pl ?

Tak poprzez indywidualny kod płatności.  Istnieje również możliwość zapłaty gotówką w Biurze Zawodów, jednakże tylko i wyłącznie w momencie gdy pozostaną wolne pakiety startowe  (po cenie na dzień 2 grudnia ).

Do kiedy można zapisać się na bieg?

Zgłoszenia online zostaną zawieszone dnia 27 listopada 2019 r. o 12:00 lub po wyczerpania limitu miejsc. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe tylko w Biurze Zawodów Biegu Mikołajów w dniu 1 grudnia 2019 r.

Ile wynoszą opłaty startowe?

Koszt opłaty startowej dla uczestników Biegu Mikołajów do 27.11.2019 r. wynosi 60 zł (ograniczona ilość 1500 sztuk). Po tym terminie wpisowe wynosi 100 zł.

Stały koszt opłaty startowej dla uczestników Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży wynosi 30 zł do 27.11.2019 r. Po tym terminie opłata startowa wynosi 50 zł.

Osoby, które wpisały się na jeden bieg świąteczny poprzez rejestrację internetową otrzymają zniżkę -10 zł na pakiet startowy w kolejnym biegu świątecznym.

Kto może wziąć udział w Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży?

W Biegu Mikołajów na dystansie głównym prawo startu mają wyłącznie te osoby, które najpóźniej do dnia 1 grudnia 2019 r. ukończą 16 lat. Osoby, które do dnia 1 grudnia 2019 r. nie ukończą 18 roku życia zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w biegu.

Jak się zapisać na Mikołajowy Festiwal Biegowym Dzieci i Młodzieży?

Zapisu na bieg można dokonać wyłącznie za pomocą strony internetowej biegmikolajow.org/zapisy/

Jakie są limity miejsc na Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży?

Każde miasto organizujące Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży posiada limit 300 uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia tego limitu.

Jakie są limity uczestnictwa na Biegu Mikołajów?

Każde miasto organizujące Bieg Mikołajów posiada limit 1500 uczestników. Organizator zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia tego limitu.

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki