STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

Dzieci biegają dla dzieci! Ruszyły zapisy do Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży

10 listopada 2015

Zarówno w Warszawie, jak i w Zakopanem, odbędą się po dwa biegi dziecięce: na 1 500 m dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz na 2 500 m dla młodych biegaczy w wieku 13-16 lat – klasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych: 13-14 lat i 15-16 lat. Wszystkie wymienione biegi wchodzą w skład odbywającego się po raz pierwszy Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, organizowanego z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Festiwal wpisuje się w charytatywną koncepcję trzeciej edycji Biegu Mikołajów, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom. Im więcej będzie przebiegniętych kilometrów, tym więcej pieniędzy Organizatorzy – Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić” – przekażą na wsparcie leczenia chorych dzieci. W Warszawie każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy – dzieci leczonych w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.  Natomiast zakopiańscy biegacze wesprą Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i młodych sportowców po poważnych kontuzjach.

Zapisy na biegi dziecięce w wybranych miastach właśnie ruszyły. Aby dołączyć do biegu i stać się częścią tej niezwykłej inicjatywy, należy wypełnić formularz on-line na stronie www.biegmikolajow.org w zakładce ‘Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”’. Zgłoszenia do biegu mogą przesyłać zarówno sami rodzice, jak też grupowo nauczyciele szkół wszystkich typów lub trenerzy z sekcji młodzieżowych klubów sportowych. Warto się spieszyć, gdyż liczba uczestników biegów dziecięcych jest limitowana: w Warszawie to 220 osób, a w Zakopanem – 200. Na wszystkich zarejestrowanych biegaczy czekają atrakcyjne pakiety startowe: czapka św. Mikołaja i pamiątkowy medal na mecie, a dla najlepszych wspaniałe puchary i nagrody. Poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników wydarzenia – biegaczy i kibicujących – czeka mnóstwo atrakcji. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje dla dzieci, czy stoiska sponsorów ze zdrową żywnością – to tylko część możliwości spędzenia czasu podczas biegu.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami i rodzicami! Uczestnicy Festiwalu nie płacą wpisowego.

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki