STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

Dzieci biegają dla dzieci! Ruszyły zapisy do Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży

10 listopada 2015

Zarówno w Warszawie, jak i w Zakopanem, odbędą się po dwa biegi dziecięce: na 1 500 m dla dzieci w wieku 10-12 lat oraz na 2 500 m dla młodych biegaczy w wieku 13-16 lat – klasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych: 13-14 lat i 15-16 lat. Wszystkie wymienione biegi wchodzą w skład odbywającego się po raz pierwszy Mikołajowego Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, organizowanego z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Festiwal wpisuje się w charytatywną koncepcję trzeciej edycji Biegu Mikołajów, którego głównym celem jest zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom. Im więcej będzie przebiegniętych kilometrów, tym więcej pieniędzy Organizatorzy – Fundacja LOTTO Milion Marzeń i Fundacja „Góry Przenosić” – przekażą na wsparcie leczenia chorych dzieci. W Warszawie każdy przebiegnięty kilometr to 1 zł przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Ex Animo im. Marii Sapiehy – dzieci leczonych w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka.  Natomiast zakopiańscy biegacze wesprą Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i młodych sportowców po poważnych kontuzjach.

Zapisy na biegi dziecięce w wybranych miastach właśnie ruszyły. Aby dołączyć do biegu i stać się częścią tej niezwykłej inicjatywy, należy wypełnić formularz on-line na stronie www.biegmikolajow.org w zakładce ‘Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”’. Zgłoszenia do biegu mogą przesyłać zarówno sami rodzice, jak też grupowo nauczyciele szkół wszystkich typów lub trenerzy z sekcji młodzieżowych klubów sportowych. Warto się spieszyć, gdyż liczba uczestników biegów dziecięcych jest limitowana: w Warszawie to 220 osób, a w Zakopanem – 200. Na wszystkich zarejestrowanych biegaczy czekają atrakcyjne pakiety startowe: czapka św. Mikołaja i pamiątkowy medal na mecie, a dla najlepszych wspaniałe puchary i nagrody. Poza sportową rywalizacją, na wszystkich uczestników wydarzenia – biegaczy i kibicujących – czeka mnóstwo atrakcji. Wspólne śpiewanie kolęd, animacje dla dzieci, czy stoiska sponsorów ze zdrową żywnością – to tylko część możliwości spędzenia czasu podczas biegu.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami i rodzicami! Uczestnicy Festiwalu nie płacą wpisowego.

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt