STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

Idealny posiłek przed bieganiem

3 grudnia 2015

Co zatem jeść, a czego zdecydowanie unikać?

Najlepszym rozwiązaniem będą przekąski oparte na węglowodanach złożonych z minimalną ilością błonnika oraz tłuszczów. Na godzinę lub dwie przed rozpoczęciem treningu śmiało sięgnąć można po świeże lub suszone owoce, chrupkie pieczywo oraz batony energetyczne. Na trzy do czterech godzin przed planowanym czasem biegu można z kolei postawić na nieco obfitsze dania, takie jak: kurczak z ryżem i warzywami, kasza gryczana z sosem, czy też smaczne racuchy owsiane.

Zdecydowanie powinniśmy unikać za to produktów wysoko przetworzonych, które oprócz pustych kalorii nie dostarczają naszemu organizmowi żadnych wartościowych składników; a także ciężkostrawnych wysokotłuszczowych białek obecnych m.in. w serze i czerwonym mięsie.

Posiłek a pora dnia

Ważne, by pamiętać nie tylko o jakości konsumowanych produktów, ale i o odpowiedniej porze ich spożywania. Optymalnie powinniśmy uczynić to najpóźniej na ok. godzinę przed planowanym treningiem. Zbyt późna pora przyjęcia pokarmu może stanowić spory dyskomfort podczas fizycznego wysiłku.

Jeśli biegamy rano – postawmy na pożywną kolację w dniu poprzedzającym naszą aktywność. Wtedy też już przed samym biegiem wystarczy nam banan lub kilka wafli ryżowych. Jeśli jednak preferujemy wysiłek wieczorami, pamiętajmy o sycącym, aczkolwiek zdrowym obiedzie. Śmiało sprawdzą się w tej roli różnego rodzaju sałatki, duszone mięsa oraz pełnoziarniste makarony.

Racjonalne i zdrowe odżywianie w połączeniu z regularnym bieganiem to nie tylko idealny sposób na wypracowanie smukłej sylwetki. To przede wszystkim dobry kierunek w budowaniu nowego stylu i jakości życia. Każdy uczestnik Biegu Mikołajów o mocy naturalnych i wysoce wartościowych produktów będzie mógł się przekonać tuż przed startem zawodów, spożywając pyszne batony proteinowe Sante, wchodzące w skład pakietu startowego.

Na zdrowie!

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki