STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

V edycja Biegu Mikołajów za nami!

3 grudnia 2017

5 miast, ponad 5500 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 36 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 5. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdyni oraz Krakowie.

Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 2 Grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji Biegu Mikołajów. Uczestnicy biegu mieli za sobą potężną motywacje, otrzymaną przez organizatorów wydarzenia – Fundację Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego. Postanowili oni za każdy przebiegnięty kilometr, przeznaczyć jedną złotówkę na wybrane w danym mieście cele charytatywne. Beneficjentami biegu zostały takie fundacje jak – Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu, Instytut „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Fundacja im. Anny Wierskiej “Dar szpiku” oraz Drużyna Szpiku w Poznaniu oraz Fundacja Hospicyjna w Sopocie.

Tradycyjnie już, uczestnicy biegu mieli do przebiegnięcia dystans około 10 kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie biegi były zorganizowane na przepięknych zamkniętych terenach. W Warszawie Mikołaje pobiegli po ośnieżonej trasie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, wrocławskich biegaczy na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaskoczyła słoneczna, zimowa aura, która była wręcz idealna do biegania. Poznańscy biegacze skupili się wokół poznańskiej Malty, mikołaje z Trójmiasta pokonywali kolejne kilometry na nadmorskim skwerze.

Tegoroczna edycja biegu była pod wieloma względami wyjątkowa. „V edycja Biegu Mikołajów za nami. Z radością mogę ogłosić – Bieg Mikołajów ponownie największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 36 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękuję” –  powiedział Marcin Glądała, prezes Fundacji “Góry Przenosić” im. Tytusa Chałubińskiego, organizatora wydarzenia.

Po raz drugi zorganizowano Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego rywalizowały pociechy od najmłodszego wieku, do 16 roku życia na kilku dystansach. Udział ponad 1200 uczestników pozwolił na jeszcze większe wsparcie potrzebujących, a jednocześnie ponownie pokazał, jak dużo szczęścia i radości może dać sport w życiu najmłodszych. To naprawdę niesamowite przeżycie zobaczyć ponad młodych biegaczy, którzy wystartowali w zawodach głównie z myślą o swoich potrzebujących rówieśnikach.

Mikołajowa atmosfera towarzysząca biegowi, przyciągnęła na wydarzenie nie tylko zawodowych i amatorskich biegaczy. Na trasie, jak i obok niej można było spotkać mnóstwo osób, dla których w tym dniu nie był najważniejszy czas na mecie, tylko chęć pomocy potrzebującym. Aktywizujemy także świadomość i potrzebę do działań dobroczynnych. Bieg Mikołajów nie kończy się na mecie! – powiedział ponownie Marcin Glądała. Ważny był również wkład osób oraz firm, dla których nie był to pierwszy Bieg Mikołajów. Wśród nich mogliśmy znaleźć sportowców, którzy prowadzili rozgrzewki. Spikerów, takich jak Andrzej Gliniak, którzy rokrocznie z ogromną chęcią włączają się do akcji oraz sponsorów, pod postacią firmy Drink Food, która po raz kolejny przyłączyła się do Partnerstwa w biegu oraz wsparcia strefy nawadniania, czy firmy Nordic, która ufundowała prezenty do pakietów startowych oraz nagrodę w konkursie na najlepsze przebranie – wyjazd dla całej rodziny do Rovaniemi – stolicy Świętego Mikołaja!

Partnerami Biegu Mikołajów były:  Drink Food, Tatra Holding, Nordic, Raiffeisen Polbank

Patron Honorowy: Ambasada Finlandii w Polsce

Mikołaje, dziękujemy że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki