STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

V edycja – start zapisów, słowo od organizatora

1 września 2017

Z ogromną radością ogłaszamy, że ruszają zapisy do udziału w piątej z kolei edycji Biegu Mikołajów. W tym roku ponownie na mapie startów 5 miast: Poznań, Wrocław, Warszawa i po raz pierwszy Gdynia oraz Kraków. W ubiegłym roku na startach stawiło się ponad 4 tys. małych i dużych Mikołajów. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu ze strony biegaczy, Bieg uzyskał tytuł największego mikołajowego wydarzenia biegowego w Polsce. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy już tak pokaźne środki dla potrzebujących dzieci. W tym roku zmierzamy po kolejne rekordy, przede wszystkim wybieganych kilometrów, bo to właśnie one przekładają się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

W tym roku wyłącznym Organizatorem Biegu Mikołajów oraz Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży jest Fundacja Góry Przenosić. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Fundacji LOTTO Milion Marzeń za wieloletnią współpracę oraz wsparcie naszej inicjatywy.

Ze względu na zmiany organizacyjne, chcielibyśmy w tym miejscu poinformować również o najważniejszych z nich oraz nowościach jakie przynosi nam kolejna edycja.

🎅 Termin – Ze względu zmiany organizacyjne oraz mając na uwadze ogólnopolski charakter wydarzenia, biegi odbędą się tego samego dnia – 2 grudnia (sobota).

🎅 Zmiana dwóch lokalizacji (z Sopotu do Gdyni oraz z Zakopanego do Krakowa) – liczymy, że przeniesiona trasa biegu z Sopotu i Zakopanego zgromadzi na starcie pełnych energii mieszkańców i sympatyków nie tylko Sopotu, Gdyni, Krakowa i Zakopanego ale wszystkich okolicznych miast po najmniejsze miejscowości. Krakowska trasa biegu podążała będzie przez Błonia a każdy kilometr przebyty przez Mikołajów z Krakowa to złotówka na rzecz Fundacji SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej. Mikołajowie w Gdyni, pobiegną przepiękną widokowo trasą wytyczoną poprzez Bulwar Nadmorski z widokiem na ORP Błyskawica i linię brzegową Zatoki Puckiej, zbierając w biegu środki na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

🎅 Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Dzieci biegają dla dzieci” w 5 miastach! Po licznych zapytaniach i Waszych prośbach stanęliśmy na głowie, żeby zorganizować biegi dziecięce w każdym z miast. W tym roku biegi dziecięce nie otrzymały dofinansowania, z tego względu uczestnictwo będzie płatne – 15 zł za każdego małego mikołaja (w pakiecie: pamiątkowy medal, czapka, posiłek, upominki). Liczba miejsc ograniczona – 300 pakietów w każdym mieście. W tym roku poszerzamy również kategorie wiekowe – od maluszków po młodzież. Więcej informacji i zapisy – http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

🎅 Koszulka i skarpety biegowe – Oddajemy w Państwa ręce możliwość zakupu pamiątek sygnowanych naszym pociesznym brzuchaczem 🙂 Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Góry Przenosić. Produkty będą do odebrania w biurze zawodów. wraz z pakietami startowymi, a wyglądają tak – http://bit.ly/Koszulki_Skarpety

🎅 Zapisy firmowe z dedykowaną podstroną oraz osobą do kontaktu – http://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/

Zachęcamy do udziału w Biegu. Możemy wspólnie wykorzystać swój sportowy zapał i chęć działania na rzecz innych w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Dotychczasowe obrazy zrealizowanych imprez, gdzie tysiące osób w mikołajowych czapkach, przebraniach reniferów, śnieżynek i w wielu, wielu innych szalonych stylizacjach, z masą pozytywnej mocy, dają nam gigantyczną wiarę i chęć do działania na rzecz organizacji kolejnego Biegu. Obserwujcie nasz profil na facebooku. Trochę będziemy mieli do publikowania – projekty medali, atrakcje, dokładne trasy biegu. Już nie możemy się doczekać strzału startera! Mikołaje na start!

Marcin Glądała

Prezes Zarządu Fundacji Góry Przenosić

Organizator Biegu Mikołajów

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt

repliki zegarków dobre repliki