STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

V edycja – start zapisów, słowo od organizatora

1 września 2017

Z ogromną radością ogłaszamy, że ruszają zapisy do udziału w piątej z kolei edycji Biegu Mikołajów. W tym roku ponownie na mapie startów 5 miast: Poznań, Wrocław, Warszawa i po raz pierwszy Gdynia oraz Kraków. W ubiegłym roku na startach stawiło się ponad 4 tys. małych i dużych Mikołajów. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu ze strony biegaczy, Bieg uzyskał tytuł największego mikołajowego wydarzenia biegowego w Polsce. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze – to dzięki Wam wybiegaliśmy już tak pokaźne środki dla potrzebujących dzieci. W tym roku zmierzamy po kolejne rekordy, przede wszystkim wybieganych kilometrów, bo to właśnie one przekładają się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

W tym roku wyłącznym Organizatorem Biegu Mikołajów oraz Festiwalu Biegowego Dzieci i Młodzieży jest Fundacja Góry Przenosić. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Fundacji LOTTO Milion Marzeń za wieloletnią współpracę oraz wsparcie naszej inicjatywy.

Ze względu na zmiany organizacyjne, chcielibyśmy w tym miejscu poinformować również o najważniejszych z nich oraz nowościach jakie przynosi nam kolejna edycja.

🎅 Termin – Ze względu zmiany organizacyjne oraz mając na uwadze ogólnopolski charakter wydarzenia, biegi odbędą się tego samego dnia – 2 grudnia (sobota).

🎅 Zmiana dwóch lokalizacji (z Sopotu do Gdyni oraz z Zakopanego do Krakowa) – liczymy, że przeniesiona trasa biegu z Sopotu i Zakopanego zgromadzi na starcie pełnych energii mieszkańców i sympatyków nie tylko Sopotu, Gdyni, Krakowa i Zakopanego ale wszystkich okolicznych miast po najmniejsze miejscowości. Krakowska trasa biegu podążała będzie przez Błonia a każdy kilometr przebyty przez Mikołajów z Krakowa to złotówka na rzecz Fundacji SCHOLA CORDIS Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej. Mikołajowie w Gdyni, pobiegną przepiękną widokowo trasą wytyczoną poprzez Bulwar Nadmorski z widokiem na ORP Błyskawica i linię brzegową Zatoki Puckiej, zbierając w biegu środki na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

🎅 Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Dzieci biegają dla dzieci” w 5 miastach! Po licznych zapytaniach i Waszych prośbach stanęliśmy na głowie, żeby zorganizować biegi dziecięce w każdym z miast. W tym roku biegi dziecięce nie otrzymały dofinansowania, z tego względu uczestnictwo będzie płatne – 15 zł za każdego małego mikołaja (w pakiecie: pamiątkowy medal, czapka, posiłek, upominki). Liczba miejsc ograniczona – 300 pakietów w każdym mieście. W tym roku poszerzamy również kategorie wiekowe – od maluszków po młodzież. Więcej informacji i zapisy – http://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

🎅 Koszulka i skarpety biegowe – Oddajemy w Państwa ręce możliwość zakupu pamiątek sygnowanych naszym pociesznym brzuchaczem 🙂 Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Góry Przenosić. Produkty będą do odebrania w biurze zawodów. wraz z pakietami startowymi, a wyglądają tak – http://bit.ly/Koszulki_Skarpety

🎅 Zapisy firmowe z dedykowaną podstroną oraz osobą do kontaktu – http://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/

Zachęcamy do udziału w Biegu. Możemy wspólnie wykorzystać swój sportowy zapał i chęć działania na rzecz innych w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Dotychczasowe obrazy zrealizowanych imprez, gdzie tysiące osób w mikołajowych czapkach, przebraniach reniferów, śnieżynek i w wielu, wielu innych szalonych stylizacjach, z masą pozytywnej mocy, dają nam gigantyczną wiarę i chęć do działania na rzecz organizacji kolejnego Biegu. Obserwujcie nasz profil na facebooku. Trochę będziemy mieli do publikowania – projekty medali, atrakcje, dokładne trasy biegu. Już nie możemy się doczekać strzału startera! Mikołaje na start!

Marcin Glądała

Prezes Zarządu Fundacji Góry Przenosić

Organizator Biegu Mikołajów

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt