ZAPISY INTERNETOWE WYŁĄCZONE - WSZYSTKIE PAKIETY W RĘKACH 🎅 MIKOŁAJÓW! <3

Wielka duma! Pierwszy raz w historii zamykamy listy trzy dni przed biegiem. Jesteście niesamowici! Szukajcie się na listach startowych oraz kończcie przygotowywać stroje 🎅
Pakiety startowe będą wydawane w każdym z miast w piątek 1 grudnia w godzinach 15:00-20:00 oraz sobota 2 grudnia (dzień biegu) od godziny 07:00.
Do zobaczenia 2 grudnia (SOBOTA)! Mikołaje na start HO! HO! HO! 🎅🎅🎅

W 6 tygodni do Biegu Mikołajów… tak, żeby kapcie nie spadły z wycieńczenia!

26 października 2016

J1 = bieg w tzw. I-wszym zakresie. To jest bieg lekko, trochę szybciej niż trucht, trochę wolniej niż rześki bieg. Mamy szybciej oddychać, ale możemy rozmawiać. Jednostajne, stałe tempo przez cały trening
J2 = to będą ćwiczenia interwałowe. Jednostka interwałowa to odcinek 1km, który będziemy powtarzać na różne sposoby.
J3 = zabawa biegowa. Ma być ciekawie, mamy się bawić i mamy się niczym nie przejmować.

Tydzień treningowy wygląda więc tak: T1 = J1+J2+J3.

W zależności od poziomu formy i tygodnia, jednostki J1, 2, 3 wyglądają tak:

J1 = [5-12] km na treningu, od 30-90 minut trening
J2 = od [2x1000m z przerwą 2 minuty] do [6x1000m z przerwą 1 minuta] na treningu. Tempo biegania 1000m na poziomie startowym (docelowe tempo na zawodach), od 30 do 60 minut trening
J3 = trochę z J1, trochę z J2 + własna inwencja: sprinty po 100m, podbiegi na schody, pod górkę, slalom między drzewami/latarniami itd. od 30-45 minut trening

Każdy trening rozpoczynamy truchtem około 1km, następnie wymachy ramion, skręty tułowia i przysiady!

A dla co bardziej ambitnych i ciekawskich jak mają trenować, należy zacząć od badań wysiłkowych. Jest już w Polsce dostępna innowacyjna metoda badań, nie wymagająca wizyty w laboratorium i konieczności zapłacenia kilkuset złotych. Na razie dostępna tylko dla zarejestrowanych klientów www.i-Sport.pl. Jako Mikołaje możecie skorzystać z oferty naszego partnera 2 miesiące treningu w cenie 1 – używając przy rejestracji kodu MIKOLAJ.

i-sport

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Najważniejsze jest dla nas, aby w przedświątecznej atmosferze aktywnie spędzić czas i poprzez sport pomóc dzieciakom. Cieszy mnie fakt, że inicjatywa charytatywnego Bieg Mikołajów z roku na rok rośnie w siłę. Wspólnie wybiegaliśmy już kilkadziesiąt tysięcy złotych dla beneficjentów naszego wydarzenia. W tym roku spotkamy się aż w pięciu miastach, z tego względu liczymy na kolejne rekordy – nie tylko te „życiowe” biegaczy, a przede wszystkim liczby wybieganych kilometrów, które przełożą się na finansowe wsparcie naszych beneficjentów.

Marcin Glądała

Prezes zarządu Fundacji Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Partnerzy

     

     

Media

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Patronat Honorowy

    Ambasada Finlandii

Partnerzy wspierający