STARTUJEMY!

Siódma edycja Biegu Mikołajów już 1 grudnia 2019!

W 6 tygodni do Biegu Mikołajów… tak, żeby kapcie nie spadły z wycieńczenia!

26 października 2016

J1 = bieg w tzw. I-wszym zakresie. To jest bieg lekko, trochę szybciej niż trucht, trochę wolniej niż rześki bieg. Mamy szybciej oddychać, ale możemy rozmawiać. Jednostajne, stałe tempo przez cały trening
J2 = to będą ćwiczenia interwałowe. Jednostka interwałowa to odcinek 1km, który będziemy powtarzać na różne sposoby.
J3 = zabawa biegowa. Ma być ciekawie, mamy się bawić i mamy się niczym nie przejmować.

Tydzień treningowy wygląda więc tak: T1 = J1+J2+J3.

W zależności od poziomu formy i tygodnia, jednostki J1, 2, 3 wyglądają tak:

J1 = [5-12] km na treningu, od 30-90 minut trening
J2 = od [2x1000m z przerwą 2 minuty] do [6x1000m z przerwą 1 minuta] na treningu. Tempo biegania 1000m na poziomie startowym (docelowe tempo na zawodach), od 30 do 60 minut trening
J3 = trochę z J1, trochę z J2 + własna inwencja: sprinty po 100m, podbiegi na schody, pod górkę, slalom między drzewami/latarniami itd. od 30-45 minut trening

Każdy trening rozpoczynamy truchtem około 1km, następnie wymachy ramion, skręty tułowia i przysiady!

A dla co bardziej ambitnych i ciekawskich jak mają trenować, należy zacząć od badań wysiłkowych. Jest już w Polsce dostępna innowacyjna metoda badań, nie wymagająca wizyty w laboratorium i konieczności zapłacenia kilkuset złotych. Na razie dostępna tylko dla zarejestrowanych klientów www.i-Sport.pl. Jako Mikołaje możecie skorzystać z oferty naszego partnera 2 miesiące treningu w cenie 1 – używając przy rejestracji kodu MIKOLAJ.

i-sport

Rekomendacje:

Bieg Mikołajów w dniu 4 grudnia 2016 roku oraz  inne inicjatywy jak np. Piknik Transplantacyjny na Agrykoli, który odbył się w maju 2016 roku, czy charytatywny koncert Artystów jazzowych na rzecz Dziecięcego Centrum Transplantacji w dniu 15 stycznia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym BOSS w Miedzeszynie, to przykłady stale prowadzonych działań mających na celu zarówno promowanie idei transplantacji jak i wspomaganie finansowe Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w zakresie działalności transplantacyjnej. Bez takich różnorodnych przedsięwzięć organizowanych we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi nasze możliwości pomocy najciężej chorym dzieciom byłyby znacznie mniejsze.

prof. dr hab. n. med. Piotr Kaliciński

Kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka

Widok człowieka z długą brodą w czerwonym kubraczku i czerwonej czapeczce przemierzającego ulice naszych miast grudniową porą teoretycznie nikogo nie powinien dziwić. A co jeśli w jednym momencie zobaczysz setki takich postaci w jednym miejscu? Robi wrażenie. A jeżeli jeszcze uświadomisz sobie, że każda z nich jest w tym miejscu w jednym – szczytnym – celu? A może dołączysz do Biegu Mikołajów? Chodzi o to, żeby na starcie zaroiło się od czerwonych czapeczek. Charytatywna idea imprezy niesie wspaniałe przesłanie. Pomagać potrzebującym aktywnie spędzając wolny czas. W tym roku Mikołaje pobiegną m.in. dla chorych na mukowiscydozę. Jednym z podstawowych objawów tej nieuleczalnej choroby jest postępujące z wiekiem wyniszczenie układu oddechowego. Chorzy muszą walczyć dosłownie o każdy oddech. Jeżeli zabrakło Ci kiedyś tchu – w biegu czy podczas innej aktywności – zrozumiesz, o czym mówię. Pobiegniesz dla nich?

Magdalena Czerwińska-Wyraz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Każdego roku angażujemy się w organizację biegów, dzięki którym możemy zbierać pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka. Jednym z najbardziej oryginalnych jest właśnie Bieg Mikołajów. Ponad tysiąc osób w czerwonych, świątecznych czapkach – to naprawdę robi wrażenie! A myśl o tym, że każdy z zawodników stara się wybiegać jak najwięcej kilometrów, żeby pomóc chorym dzieciom sprawia, że rosną nam serca i wiara w drugiego człowieka. Więc zapraszamy: bijcie kolejne rekordy, zliczajcie przebiegnięte kilometry, a przy okazji podarujcie uśmiech maluchom walczącym z rakiem!

Agnieszka Aleksandrowicz

Prezes Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Pięć lokalizacji, tysiące biegających Mikołajów, całe rodziny kibicujące biegaczom – to tylko niektóre, fantastyczne argumenty aby zaangażować się w tegoroczny Bieg Mikołajów.
Dodatkowo jak każdego roku organizatorzy zaplanowali szeroko zakrojoną akcję pomagania dzieciom. Serdecznie zapraszam.

Wojciech Sularz

Inicjator Biegu Mikołajów

Organizatorzy

    Fundacja Góry Przenosić pauzaTatra Holding

Kontakt